SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zgłoszenia do Forum Nokia PRO 2005

Nokia wprowadza coroczny cykl nagród dla firm tworzących aplikacje do urządzeń mobilnych.

Firma Nokia poinformowała, że zaczęła przyjmowanie zgłoszeń do nagród Forum Nokia PRO Awards, które zostaną wręczone w przeddzień konferencji Nokia Mobility Conference (NMC), organizowanej w Barcelonie w dniach 2-3 listopada. Nagrody zostaną przyznane producentom oprogramowania, którzy stosują "najlepsze praktyki" i znacząco przyczynili się do innowacji w branży mobilnej, a zgłoszenia konkursowe mogą nadsyłać wszyscy członkowie programu firmy Nokia dla zaawansowanych producentów oprogramowania, czyli Forum Nokia PRO.

Laureaci siedmiu nagród Forum Nokia PRO, którzy mają być ogłoszeni na specjalnym przyjęciu dla programistów 1 listopada, zostaną zwolnieni z opłaty za udział w programie Forum Nokia PRO w 2006 roku (równowartość ponad 5000 USD) oraz otrzymają osobną stronę z informacjami o swojej firmie w ogólnodostępnej witrynie Forum Nokia.

Program Forum Nokia PRO powstał w lutym 2004 roku. Oferuje on specjalne korzyści organizacyjno-techniczne, które przyspieszają cykl tworzenia aplikacji i otwierają atrakcyjne możliwości rynkowe przed producentami oprogramowania należącymi do forum. Już ponad 400 firm uczestniczy w tym wyjątkowym programie, który zapewnia dostęp do technologii, pomoc w rozwoju działalności i narzędzia marketingowe.

"Członkowie Forum Nokia PRO należą do grona najbardziej zaawansowanych firm, odnoszących największe sukcesy w dziedzinie tworzenia aplikacji, technologii i usług na światowy rynek rozwiązań mobilnych" - mówi Marc Naddell, dyrektor Forum Nokia PRO. "Wprowadzając nowy cykl nagród, możemy zaakcentować najwybitniejsze osiągnięcia w tym gronie i wyróżnić firmy, które decydują o rozwoju i innowacji w całej branży mobilnej".

Nagrody Forum Nokia PRO 2005 zostaną przyznane członkom programu PRO za wybitne osiągnięcia w siedmiu kategoriach, które mają zwrócić większą uwagę na najbardziej oryginalne i najbardziej udane wyniki prac prowadzonych aktualnie w obszarze rozwiązań i aplikacji do urządzeń mobilnych. Kategorie są następujące:

- Producent oprogramowania roku 2005
- Nagroda dla wschodzącej gwiazdy - przyznawana producentowi aplikacji, materiałów lub rozwiązań, który zatrudnia mniej niż 30 pracowników
- Nagroda "ARPU" (co oznacza średni przychód w przeliczeniu na abonenta) - za najlepszy model działalności operatorów
- Aplikacje dla przedsiębiorstw - Series 60
- Aplikacje dla przedsiębiorstw - Series 80
- Gry/aplikacje rozrywkowe - Series 40
- Gry/aplikacje rozrywkowe - Series 60

Niezależne jury
Ponadto firma Nokia przedstawiła dzisiaj niezależne międzynarodowe jury, złożone z dziennikarzy i analityków zajmujących się branżą rozwiązań mobilnych, które wybierze laureatów nagród Forum Nokia PRO. Oto skład jury:

 - Mike Dano, reporter, RCR Wireless News (USA)
 - Kevin Fitchard, starszy redaktor, Telephony (USA)
 - Glenn Letham, kierownik redakcji, SymbianOne.com (Kanada)
 - Bryan Ma, współdyrektor, Asia/Pacific Personal Systems Research IDC (Singapur)
 - Mark Newman, dyrektor ds. badań, Informa Telecoms and Media (Wielka Brytania)
 - Stuart O'Brien, redaktor, Mobile Entertainment (Wielka Brytania)
 - Brad Smith, redaktor ds. sieci danych/IP, Wireless Week (USA)
 - Yuelong Yan, zastępca redaktora naczelnego, Telecom World Magazine (Chiny)
 - Eric Zeman, redaktor naczelny, Mobile Enterprise (USA)

Zgłoszenia konkursowe
Zgłoszenia do nagród Forum Nokia PRO 2005 są obecnie przyjmowane przez Internet. Członkowie programu PRO mogą nadsyłać swoje propozycje do 30 września 2005 roku, podając przy tym informacje na temat działalności swojej firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy (czyli w okresie ocenianym przez jury) i ewentualnie wskazując kategorie, w których chcą być rozpatrywani.

Aby uzyskać więcej informacji na temat cyklu nagród Forum Nokia PRO 2005 i wskazówki dotyczące nadsyłania zgłoszeń, członkowie programu PRO powinni odwiedzić stronę http://www.forum.nokia.com/pro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zgłoszenia do Forum Nokia PRO 2005

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl