SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie będzie nowego sezonu „Złomowiska PL” w Discovery Channel. „Czas zakończyć produkcję”

Przez 6 ostatnich lat pod koniec lata lub wczesną jesienią Discovery Channel emitował premierowe odcinki programu „Złomowisko PL”. W tym roku nowego sezonu nie będzie. Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że TVN Grupa Discovery zdecydowała się zakończyć produkcję.

Od kilku tygodni fani programu „Złomowisko PL” dopytywali nadawcę o kolejne odcinki. Od czerwca posiadający 330 tys. polubień na Facebooku profil programu nie jest jednak aktualizowany. Zaniepokojeni użytkownicy dopytywali więc nadawcę o dalsze losy produkcji. Nie otrzymali jednak odpowiedzi.

„Wszystko zostało już opowiedziane”

Zwróciliśmy się do biura prasowego TVN Grupy Discovery o komentarz w tej sprawie. - Przez 12 sezonów polska produkcja dokumentalna „Złomowisko PL" gromadziła rzesze fanów przed telewizorami, stając się flagowym tytułem Discovery Channel. Na początku roku dotarła do wszystkich smutna informacja o niespodziewanej śmierci jednego z głównych bohaterów serii, Marka „Krzykacza" Pawłowskiego. Był to moment, żeby zastanowić się co dalej. Szefowie kanału uznali, że wszystko już w kontekście programu zostało opowiedziane i czas zakończyć produkcję - pisze TVN Grupa Discovery w przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl oświadczeniu.  

Rekordowa widownia specjalnego odcinka

24 lutego Discovery Channel pokazał specjalny odcinek poświęcony zmarłemu uczestnikowi, który należał do ulubionych bohaterów widzów. Średnia widownia emisji audycji „Krzykacz - wspomnienia” wyniosła 480 tys. osób. Przełożyło się to na 3,44 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 5,86 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Dla porównania w całym 2020 roku udział Discovery Channel w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 0,48 proc.

Emisja specjalnego odcinka „Złomowiska PL” to najchętniej oglądana pojedyncza audycja w historii nadawania Discovery Channel - zarówno w grupie 4+, jak i w 16-49. Program „Złomowisko PL” był najchętniej oglądaną pozycją w historii Discovery Channel w Polsce.

Możliwa nowa formuła w przyszłości

Marek „Krzykacz” Pawłowski to niejedyny uczestnik programu, który zmarł w ciągu ostatniego roku. W kwietniu nadawca poinformował o śmierci Kazimierza „Kazika” Gawlika. Czy TVN Grupa Discovery definitywnie kończy produkcję o zbieraczach złomu? Możliwy jest jej powrót z nowymi bohaterami? - Nie planujemy powrotu „Złomowiska PL" na antenę Discovery Channel w najbliższej przyszłości. Może za jakiś czas, w zmienionej formule - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe TVN Grupy Discovery.

Dołącz do dyskusji: Nie będzie nowego sezonu „Złomowiska PL” w Discovery Channel. „Czas zakończyć produkcję”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klik
Szkoda.
0 0
odpowiedź
User
ugly truth
stacja komunikowana jako poszerzanie horyzontów i odkrywanie świata, a jak przychodzi co do czego to się okazuje, że przez dekady obecności na rynku jej największym hitem jest ocierający się o patostreaming reżyserowany program o zbieraniu złomu pod Pruszkowem...
0 0
odpowiedź
User
Terier
"Fani programu" naprawdę, można być fanem takiego czegoś? To świadczy o poziomie intelektualnym.
0 0
odpowiedź