SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złote Globy będą zarządzane przez nową prywatną firmę

Amerykańskie Złote Globy przejdą pod kontrolę nowej prywatnej firmy powiązanej z grupą inwestycyjną Eldridge, założoną i kierowaną przez amerykańskiego miliardera Todda Bowleya.

Article

Komitet organizacyjny Hollywood Foreign Press Association (HFPA) stwierdził w wydanym oświadczeniu, że poszukiwania „potencjalnych alternatyw strategicznych” rozpoczęto „w odpowiedzi na znacznie zmienione warunki rynkowe” w rzeczywistości po pandemii. Ponadto HFPA starała się zapewnić stabilność finansową swoim projektom charytatywnym i filantropijnym, dlatego zaczęła uwzględniać propozycje inwestorów.

„Nasza komisja selekcyjna, a także zespół prawników i finansistów wykonali niesamowitą pracę przy przeglądaniu, analizowaniu i porównywaniu wszystkich przedstawionych opcji… Zgodnie z naszym regulaminem ostateczna decyzja zależała od członków HFPA którzy głosowali za tą inicjatywą” – informuje  HFPA w oświadczeniu.

Ostatecznie wybrano grupę inwestycyjną Bowleya, która zaproponowała utworzenie nowej prywatnej firmy, która byłaby właścicielem wszystkich praw własności intelektualnej do nagrody filmowej.

Według The Los Angeles Times, umowa musi zostać zatwierdzona przez kalifornijskiego prokuratora generalnego.

Jak zauważył AFP, niektórzy eksperci rynku filmowego uważają, że przeniesienie nagrody do prywatnej firmy powiązanej z Bowleyem może sprawić, że jej praca stanie się mniej przejrzysta.

W maju 2021 r. telewizja NBC, która tradycyjnie nadaje Złote Globy, odmówiła transmisji go w 2022 r. w związku ze skandalem na tle rasowym, który wybuchł w lutym. Jak dotąd NBC nie potwierdziło, że będzie transmitować galę z rozdania nagród w 2023 roku.

 

Dołącz do dyskusji: Złote Globy będą zarządzane przez nową prywatną firmę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl