SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty był stabilny wobec euro i dolara pomimo wzrostów na giełdzie

Na fali dobrych nastrojów na światowych rynkach złoty umocnił się wobec i dolara w pierwszej części dzisiejszej sesji. Jednak druga część była dla niego mniej udana i polska waluta utraciła wcześniejsze zyski.

"Wtorkowy handel nie przyniósł większych zmian w poziomie złotego. Inwestorzy nie zareagowali na silne zwyżki, jakie miały miejsce na warszawskim parkiecie" - poinformował analityk Domu Maklerskiego BOŚ Marek Rogalski.

We wtorek indeks WIG20 zyskał ponad 5% wartości przy bardzo wysokich obrotach, a ostatnio sytuacja na rynku walutowym wydawała się mocno skorelowana z giełdami. Rogalski zwrócił jednak uwagę, że podobnego wybuchu entuzjazmu, co w Warszawie nie zanotowano na innych rynkach.

"Stąd też takie, a nie inne zachowanie złotego podczas dzisiejszej sesji nie powinno dziwić" - zauważył analityk. Zwrócił też uwagę, że dzisiejsze dane nt. inflacji bazowej opublikowane przez NBP przeszły raczej bez echa - zwłaszcza, że okazały się zgodne z przewidywaniami. Zdaniem Rogalskiego inwestorzy czekają za to na jutrzejsze dane, zwłaszcza dotyczące sprzedaży detalicznej i bezrobocia.

"O godz. 12:00 poznamy także wyniki przetargu obligacji WS0922 za 1,0-2,0 mld zł, które mogą okazać się kluczowe dla perspektyw rynku długu na najbliższe dni. Tutaj inwestorzy wciąż mają w pamięci słabą aukcję 5-letnich papierów, jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu" - zaznaczył Rogalski.

We wtorek ok. godz. 17:00 za jedno euro płacono 4,1632 zł, a za dolara 2,8183 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4772.

We wtorek ok. godz. 09:00 za jedno euro płacono 4,1540 zł, a za dolara 2,8200 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4730.

W poniedziałek ok. godz. 16:40 za jedno euro płacono 4,1670 zł, a za dolara 2,8426 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4659.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty był stabilny wobec euro i dolara pomimo wzrostów na giełdzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl