SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty nieznacznie tracił, uspokoiły się nastroje na rynkach

Czwartek przyniósł uspokojenie nastrojów inwestorów, a złoty osłabił się nieco w ślad za lekko tracącymi rynkami akcji. W piątek zostaną opublikowane najważniejsze w tym tygodniu dane makro z USA i Polski, uważają ekonomiści.

Złoty nieznacznie tracił, uspokoiły się nastroje na rynkach

"Zmienność notowań na parze EURPLN nie była tak niska od ponad dwóch tygodni. Pomimo pierwszych obiecujących sygnałów z Hiszpanii i Portugalii złoty minimalnie traci, a powodem jest słabość notowań pary EURUSD i niewielkie spadki na rynkach akcji"- poinformował główny ekonomista X-Trade Brokers Przemysław Kwiecień.

Portugalia zapowiedziała wprowadzenie dodatkowych oszczędności na kwotę 2 mld EUR, idąc tym samym śladem Hiszpanii, która o cięciach budżetowych informowała wczoraj.

W ocenie ekonomisty, w połączeniu z przyspieszającym ożywieniem w strefie euro może to być krokiem w kierunku uspokojenia rynków. Szczegóły tych planów rynek powinien poznać 18 maja, kiedy Hiszpania i Portugalia mają nadesłać swoje programy Komisji Europejskiej.

"Pomimo tych sygnałów notowania pary EURUSD nadal zniżkują, co wraz z tracącymi, choć nieznacznie rynkami akcji przełożyło się na osłabienie złotego"- zaznaczył Kwiecień.

W piątek opublikowane będą najważniejsze w tym tygodniu dane, zarówno w USA (sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa za kwiecień), jak i w Polsce (inflacja za kwiecień, oczekujemy spadku rocznego CPI do 2,2%).

"Jednak to nie dane makro odgrywają teraz kluczową rolę na rynku. Rynek czeka na kolejną odsłonę europejskiego kryzysu zadłużenia"- podsumował ekonomista X-Trade Brokers.

W czwartek, ok. godz. 17-tej jedno euro kosztowało 3,9527 zł, a dolar 3,1427 zł. Kurs euro/dolara wynosił 1,2573. Rano, ok. godz. 9:15 za jedno euro inwestorzy płacili 3,9462 zł, a za dolara 3,1118 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2679.

W środę po godz. 17:20 za jedno euro płacono 3,9745 zł, a za dolara 3,1418 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2651.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty nieznacznie tracił, uspokoiły się nastroje na rynkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl