SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty utrzymał dobrą formę pomimo korekty spadkowej na EUR/USD

Złoty podtrzymał w piątek dobrą passę i zyskiwał w stosunku do głównych walut. Poprawę sentymentu do polskiej waluty może popsuć jedynie wyraźna spadkowa korekta euro wobec dolara, uważają analitycy.

Złoty utrzymał dobrą formę pomimo korekty spadkowej na EUR/USD

"Notowania euro/dolara nie utrzymały w piątek dobrej passy, a przełamanie strefy 1,2650- 1,2662 uruchomiło większą podaż. Niewykluczone, że część inwestorów zaczęła się też obawiać wyraźniejszej korekty ostatnich silnych wzrostów na Wall Street" - zauważył analityk DM BOŚ, Marek Rogalski.

Dodał, że w efekcie EUR/USD w pewnym momencie spadł w okolice 1,2610. Jednak dopóki na amerykańskiej giełdzie rzeczywiście nie zagoszczą spadki, trudno będzie w najbliższych godzinach zejść poniżej 1,2600 na EUR/USD.

"W tym miejscu istotniejsza będzie odpowiedź na inną kwestię - czy dobry sentyment na giełdach utrzyma się w momencie, kiedy coraz więcej spółek w USA zacznie publikować swoje wyniki za II kwartał. Wskazuje się, że mogą być one dobre, tylko czy aby część firm jednocześnie nie obniży swoich prognoz na drugą połowę 2010 i pierwszą połowę 2011r.? Analogicznie taka sytuacja doprowadziłaby do osłabienia złotego. Czy, zatem dzisiaj mieliśmy dołek na dolar/złotym w okolicach 3,20zł, a na euro/złotym właśnie jesteśmy jego świadkami?" - zastanawia się analityk DM BOŚ.

Jego zdaniem to pokaże przyszły tydzień, ale uważa, że perspektywa do dalszego umocnienia złotego zaczęła się zawężać.

"I to niezależnie od kilku publikacji makro, które są planowane w przyszłym tygodniu - we wtorek poznamy dane o czerwcowej inflacji CPI i bilansie C/A w maju, w środę dynamikę podaży pieniądza M3, a w piątek dane o płacach i wynagrodzeniu" - wyliczał Rogalski.

W piątek ok. godz. 17:00 za jedno euro płacono 4,0674 zł a za dolara 3,2171 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2171.

W piątek po godz. 10:10 za jedno euro płacono 4,0680 zł a za dolara 3,2040 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2697.

W czwartek ok. godz. 16:20 za jedno euro płacono 4,0798 zł a za dolara 3,2170 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2679.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty utrzymał dobrą formę pomimo korekty spadkowej na EUR/USD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl