SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarł Marek Serafin, były dziennikarz „Przeglądu Sportowego”

W sobotę zmarł Marek Serafin, były dziennikarz i sekretarz redakcji „Przeglądu Sportowego”. Specjalizował się m.in. w skokach narciarskich, był też autorem monografii o najwybitniejszych skoczkach.

Article

Marek Serafin szefował sekretariatowi „Przeglądu Sportowego" w latach 1994-2003. W latach swojej zawodowej aktywności specjalizował się w opisywaniu boksu, skoków narciarskich i szermierki.

„Obsługiwał między innymi niezliczoną ilość imprez z udziałem Adama Małysza, Dariusza Michalczewskiego i Sylwii Gruchały. Relacjonował kilka letnich i zimowych igrzysk olimpijskich. Niezwykle prawy Człowiek, Mój Przyjaciel!” - napisał w mailu do redakcji Wirtualnemedia.pl były redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego”, Piotr Górski.

Serafin był także autorem książek o tematyce sportowej, m.in. wydanego w 2005 roku „Pocztu skoczków świata” – bogato udokumentowanej monografii, przedstawiającej biografie najwybitniejszych przedstawicieli skoków narciarskich przełomu wieków XX i XXI.

Zmarły dziennikarz miał 70 lat.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Marek Serafin, były dziennikarz „Przeglądu Sportowego”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cez
Świetny dziennikarz, pamiętny z początków największych sukcesów Adama Małysza. Nazywano go wówczas nawet "bodyguardem" Adama, bo w pewnym momencie zawsze przy nim był, a wręcz osłaniał go przed natrętami. Nagle zniknął z horyzontu i trudno było znaleźć o p. Marku jakikolwiek wzmiankę w prasie. Wieczny odpoczynek...
5 0
odpowiedź