SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje współzałożyciel A+E Networks. Nick Davatzes zmarł w wieku 79 lat

Nickolas "Nick" Davatzes, emerytowany dyrektor generalny A+E Networks nie żyje. Zmarł w sobotę, 21 sierpnia w swoim domu w Wilton w stanie Connecticut.

Nick DavatzesArticle

Koledzy mówią o nim, że był pionierem w branży telewizji kablowej. Nickolas "Nick" Davatzes stworzył A&E Television Networks, amerykańskie przedsiębiorstwo mediowe, a także The History Channel, kanał telewizyjny nadający filmy dokumentalne związane z tematyką historyczną.

"Nick" pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego A+E od grudnia 1983 r. do kwietnia 2005 r. Spółka powstała z połączenia Hearst Corporation i The Walt Disney Company (teraz także kilkanaście procent udziałów ma NBC Universal). Dziś firma jest właścicielem 17 kanałów telewizyjnych, w tym m.in. History, Crime & Investigation Network, H2 i Lifetime. Programy te docierają do ponad 350 mln gospodarstw domowych na świecie w 180 krajach.

Davatzes dołączył do firmy w 1983 r. po połączeniu Entertainment Network, należącej do RCA i rodziny Rockefellerów, oraz ARTS Network, należącej do Hearst i ABC. Był założycielem A+E Networks, tworząc i rozwijając kanał w 1984 r. jako Arts & Entertainment Network, zanim w 1995 r. założył i uruchomił The History Channel.

"Utalentowany i zaangażowany szef"

Davatzes był liderem w promowaniu inicjatyw edukacyjnych i public affairs w branży kablowej i został uhonorowany licznymi nagrodami za zaangażowanie w edukację i społeczną odpowiedzialność biznesu.

- Nick Davatzes wniósł nieodzowny wkład w rozwój i sukces firmy A+E - powiedział Frank A. Bennack Jr., wiceprezes wykonawczy i były dyrektor generalny Hearst. - Można go uznać za ojca sukcesu, jakim był kanał The History Channel. Był niesamowicie utalentowanym i mocno zaangażowanym szefem w czasach, gdy kanały A+E zyskały rozgłos w kraju i za granicą.

- Nick był wybitną postacią we wczesnych latach telewizji kablowej, pomagając budować jedne z najbardziej kultowych marek na rynku medialnym - mówi Bob Iger, prezes wykonawczy The Walt Disney Company. - Był prawdziwym liderem, osobą uczciwą i wspaniałym partnerem dla nas wszystkich w Disneyu.

Paul Buccieri, prezes A+E Networks Group, dodaje: - Nick był jednym z prawdziwych gigantów branży kablowej. Założył A&E i The History Channel, dwie z najbardziej popularnych marek w telewizji. Wierzył w siłę mediów, traktowanych nie tylko jako rozrywka, ale także źródło informacji i edukowania społeczeństwa. Pozostawia po sobie ogromną spuściznę. Nick jest sercem A+E Networks i duszą naszej organizacji. Wszyscy mamy wielki dług wobec Nicka Davatzesa i będzie nam go bardzo brakować.

Dołącz do dyskusji: Nie żyje współzałożyciel A+E Networks. Nick Davatzes zmarł w wieku 79 lat

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl