SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w zarządzie TVN

Rada Nadzorcza TVN S.A. zwiększyła liczbę członków Zarządu TVN do dziesięciu i powołała trzech nowych członków.

4 sierpnia do zarządu TVN powołani zostali:

Olgierd Dobrzyński – członek Zarządu TVN S.A., odpowiedzialny za rozwój biznesu
Adam Pieczyński - członek Zarządu TVN S.A., odpowiedzialny za pion informacyjny
Łukasz Wejchert – Wiceprezes Zarządu TVN S.A., odpowiedzialny za pion multimediów
 
Olgierd Dobrzyński ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiował kierunki o tematyce finansowej na Franklin & Marshall College i University of Southern Indiana w USA.
Z Grupą ITI jest związany od ponad 6 lat. Jest Wiceprezesem Zarządu TVN 24 Sp. z o.o. odpowiedzialnym za finanse, sprzedaż, dystrybucję i administrację, Prezesem Zarządu TVN Turbo Sp. z o.o. oraz Wiceprezesem Zarządu ITI Corporation Sp. z o.o. odpowiedzialnym za kontroling biznesowy i finanse Grupy ITI w Polsce. Wcześniej (1999 – 2001) Olgierd Dobrzyński był założycielem i udziałowcem CT Creative Team S.A. firmy działającą na rynku usług telekomunikacyjnych (obecnie część Grupy Elektrim S.A.) oraz w latach 1993 – 1995 pracował w Polsce i za granicą na stanowiskach kierowniczych w grupie finansowej Creditanstalt Investment Bank. Karierę zawodową rozpoczął w 1991 r. w Agencji Rozwoju Przemysłu w Departamencie Programu PHARE.

Adam Pieczyński ukończył Wydział Noefilologii na Uniwersytecie Warszawskim. Z TVN 24 związany jest od 2000 r., kiedy objął stanowisko Dyrektora Programowego TVN 24 Sp. z o.o. W 2001 r. powołany został na do Zarządu TVN 24 Sp. z o.o., a w 2005 r. został Prezesem Zarządu. Adam Pieczyński swoją karierę zawodową rozpoczął w 1983 r. jako tłumacz a potem korespondent hiszpańskiego dziennika El Pais. W latach 1992-1994 pracował w Polskim Radiu, najpierw jako wydawca programów a następnie zastępca Redaktora Naczelnego Naczelnej Redakcji Informacji Polskiego Radia. W 1994 r. objął stanowisko Redaktora Naczelnego „Wiadomości” w Telewizji Polskiej S.A. W latach 1996 - 2000 zajmował stanowisko zastępcy Redaktora Naczelnego, a następnie Redaktora Naczelnego Działu Informacji telewizji RTL7.

Łukasz Wejchert ukończył Portobello Business College (Dublin) na kierunku Finanse i Ekonomia. Z Grupą ITI jest związany od 1997 r., kiedy to objął stanowisko Asystenta Wiceprezesa TVN S.A. W 1999 r. założył Tenbit.pl, której był Prezesem. W latach 2002 – 2004 był Wiceprezesem Grupy Onet.pl S.A., a następnie w 2004 r. został jej Prezesem. Łukasz Wejchert rozpoczął swoją karierę zawodową w 1995 r. w ING Bank w dziale Rynków Kapitałowych i Finansowania Strukturalnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w zarządzie TVN

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl