SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zuzanna Lewandowska wiceprezes Fundacji Wysokich Obcasów

Zuzanna Lewandowska została wiceprezesem Fundacji Wysokich Obcasów. Dołączyła też do Grupy Filantropijnej Wyborczej - obejmując w niej stanowisko dyrektor programowej. Jej zadaniem będzie m.in. rozwijanie fundaisingu i zdobywanie pieniędzy na rozwój redakcji „Wysokich Obcasów”.

Zuzanna Lewandowska / Fot. Materiały prasoweArticle

Fundacja Wysokich Obcasów i Fundacja Gazety Wyborczej (obie działają pod wspólną marką Grupy Filantropijnej Wyborczej) zostały powołane przez Agorę w 2018 r. Ich zadaniem jest inicjowanie i prowadzenie projektów, które mają wzmacniać demokrację, wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego w tym wolne media, a także promować przestrzeganie praw człowieka i równe traktowanie. Grupą od początku działalności kieruje Joanna Krawczyk, która jest też prezes Fundacji Gazety Wyborczej. W radzie tej fundacji zasiadają ponadto Jarosław Kurski Jerzy Wójcik (wydawca „Gazety Wyborczej”; przewodniczący rady Fundacji), Anne Applebaum-Sikorska, Grzegorz Piechota, Anna Kryńska-Godlewska i Adam Ringer.

W ramach pracy w zarządzie Fundacji Wysokich Obcasów Zuzanna Lewandowska zająć się ma organizacją ogólnopolskich projektów, zorientowanych na rozwój kobiet, ale także budową sieci kontaktów w zakresie strategicznego fundraisingu oraz inicjowaniem współpracy z międzynarodowymi fundacjami i pozyskiwaniem grantów. Do jej zadań należeć będzie także wsparcie biznesowe redakcji „Wysokich Obcasów” - w tym także zdobywanie środków na rozwój redakcji. W ramach Grupy Filantropijnej Wyborczej Zuzanna Lewandowska - jako dyrektor programowa - będzie tworzyć strategie programowe zarówno dla Fundacji Wysokich Obcasów, jak i Fundacji Gazety Wyborczej.

Lewandowska zajmuje się przedsiębiorczością społeczną

Lewandowska jest managerską, zajmującą się przedsiębiorczością społeczną. To współzałożycielka The Kings Foundation, zajmującej się wspieraniem młodzieży w aplikowaniu na uczelnie na świecie oraz Boma Poland. Pracowała jako manager z zakresu relacji publicznych oraz medialnych dla klientów takich, jak Kancelaria Premiera Izraela, Rada Europy oraz Komisja Europejska. W Bostonie była konsultantką Public Consulting Group, ale także pracowała nad projektami rządowymi w USA, m.in. nad Obamacare. Do marca 2020 roku pełniła funkcję szefowej projektów specjalnych w Fundacji „Przekrój”, gdzie była również odpowiedzialna za prowadzenie współpracy zagranicznej. Jest stypendystką programów przywódczych na Leadership Academy for Poland (2016) oraz Aspen Institute CE (2017).

Fundacja Wysokich Obcasów powstała jako wspólna inicjatywa Agory oraz marki „Wysokie Obcasy”. Działa w kwestii praw kobiet, podejmując inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji zarówno na forum międzynarodowym jak i w Polsce. Jej dodatkowym celem jest integracja środowisk feministycznych, artystycznych, dziennikarskich, biznesowych i naukowych oraz promowanie zdrowia kobiet i dostępu do edukacji seksualnej. Szefową zarządu jest redaktor naczelna „Wysokich Obcasów”, Aleksandra Klich. Obecnie Fundacja realizuje m.in. akcję „Kobiety wiedzą, co czytają", która ma zapewnić uczennicom i studentkom bezpłatną prenumeratę magazynu „Wysokie Obcasy" i „Gazety Wyborczej". Inicjatywa dotrzeć ma do prawie 200 szkół publicznych we wszystkich województwach, w projekt zaangażowane zostaną również biblioteki publiczne z małych miast oraz wsi.

Z kolei Fundacja Gazety Wyborczej prowadzi teraz m.in. zbiórkę środków na Fundusz Dziennikarstwa Śledczego, który wspierać będzie tworzenie reportaży śledczych w Polsce oraz pomaga w rozwoju projektów redakcyjnych „Gazety Wyborczej”. Fundacja będzie wspomagać też rozwój Szkoły Redaktorów oraz jest jednym ze sponsorów Nagrody im. Krzysztofa Millera.

 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zuzanna Lewandowska wiceprezes Fundacji Wysokich Obcasów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
po co to zadęcie
Czyli zbieranie funduszy jak to w fundacji
odpowiedź
User
Kinga
Gratulacje! Trzymam kciuki!
odpowiedź
User
tyhy
Czyli zbieranie funduszy jak to w fundacji

kolejne żebry?
odpowiedź