SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy w Agorze walczą o podwyżki dla pracowników

W tym tygodniu związkowcy z Agory wznowią rozmowy z zarządem spółki na temat podwyżek dla wszystkich pracowników - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Do walki o podwyżkę związkowcy zobowiązali się w maju, podczas spotkania z załogą. - Od tego, co usłyszymy od zarządu, będą zależały nasze kolejne kroki - informują członkowie prezydium NSZZ „Solidarność” przy Agorze.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)

Członkowie „Solidarności” przytaczają argumenty, przemawiające za podwyżkami: w maju inflacja wyniosła niemal 14 procent, a pracownicy Agory (to drugi przytaczany argument) nalegają na przedstawienie postulatów płacowych zarządowi. Dlatego już w połowie czerwca prezydium NSZZ „S” przedstawiło zarządowi „bardzo konkretną i mającą pokrycie w wynikach spółki propozycję podwyżek inflacyjnych dla wszystkich”. W jakiej wysokości – tego ze względu na dobro negocjacji związkowcy nie zdradzają. Zaproponowali też władzom spółki dwutygodniowy termin na odniesienie się do propozycji, na co zarząd przystał.

Termin mija, więc w tym tygodniu odbędzie się spotkanie, w trakcie którego związki usłyszeć mają, jak na podwyżki reagują władze firmy. - Od tego, co usłyszymy wówczas od zarządu, będą zależały nasze kolejne kroki – zapewniają związkowcy. Nad wsparciem dla pracowników Agory w czasie inflacyjnych wzrostów ma także naradzać się komisja socjalna przy spółce.

Na początku czerwca „Solidarność” w Agorze porozumiała się także z działem HR spółki w kwestii dodatkowych odpraw emerytalnych dla pracowników zarabiających poniżej 10 tys. zł brutto. Wysokość odpraw uzależniona jest od stażu pracy w Agorze. Pracownicy, którzy przepracowali tam 15-19 lat dostaną 2 tys. zł brutto, osoby o stażu pracy 20-29 lat – 3 tys. zł brutto, a 30 i więcej lat – 5 tys. zł brutto.

Jak informowaliśmy w kwietniu, obecne wynagrodzenie minimalne w redakcjach Agory wynosi 4 tys. zł brutto. Podwyżki otrzymali m.in. dziennikarze redakcji lokalnych „Wyborczej”.

W pierwszym kwartale przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głównie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy w Agorze walczą o podwyżki dla pracowników

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Afefco
A pracownicy wiedzą o tym, że związek o nich walczy?
odpowiedź
User
Piwowar
Walka o podwyżki ..... a gdzie walka z inflacją , o pokój , z bezrobociem , z dyskryminacją ?
odpowiedź
User
Max
Związkowcy dostaną podwyżki i będzie git
odpowiedź