SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydawnictwo Bauer zwalnia kilkanaście osób

Wydawnictwo Bauer rozstało się w ostatnim czasie z kilkunastoma osobami, m.in. z redakcji czasopism segmentu yellow - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Zwolnienia związane są ze zmianami w strukturze wydawnictwa.

fot. materiały prasoweArticle

Informacje potwierdza Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Bauera. - Tak, wydawnictwo rozstało się z kilkunastoma osobami (nie tylko z segmentu yellow), w tym z pięcioma, które nabyły już możliwość otrzymywania świadczeń emerytalnych - zaznacza. - Zwolnione osoby otrzymały nie tylko należne im odprawy z powodu likwidacji stanowiska, ale także pakiet pomocowo-wspierający opracowany przy współpracy z firmą Bigram - dodaje Brzozowski.

Wydawnictwo nie informuje, co było powodem zwolnień. - Mogę powiedzieć jedynie, że zwolnienia związane są ze zmieniającą się od jesieni 2021 strukturą wydawnictwa. To kwestia wewnętrznej organizacji, która jednak nie wpłynie w żaden sposób na nasz portfel wydawniczy - zapewnia Brzozowski.

Bauer wydaje kilkadziesiąt tytułów, w tym kilkanaście z segmentu poradniczo-rozrywkowego (m.in. „Życie na Gorąco”, „Twoje Imperium”, „Chwila dla Ciebie”), a także czasopisma luksusowe („Pani”, „Twój Styl”, „Show”) czy telewizyjne („Tele Tydzień”, „To & Owo”, „Tele Świat” czy „Super TV”).

Od 1 lutego Bauer wydaje 13 pism z krzyżówkami zakupionych od firmy Rozrywka. Ich pracownicy dostali propozycję przejścia do wydawnictwa.

Niedawno z wydawnictwem rozstała się Agnieszka Trojanowicz, redaktorka naczelna „Tele Tygodnia” i „Świata Seriali”.

W 2020 roku przychody Wydawnictwa Bauer zmalały o 13,4 proc. do 360,8 mln zł, a przy ograniczeniu kosztów operacyjnych o 16 proc. jego zysk netto wzrósł ze 106,7 do 107,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wydawnictwo Bauer zwalnia kilkanaście osób

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Conan
Ciekawe ile kolejnych osób zwolni się samych, sfrustrowanych zarobkami, brakiem podwyżek od lat - "bo nie". Niby nikt nikogo nie trzyma, pytanie tylko kto będzie wyrabiał targety, jak ludzie się w końcu zbuntują. Zarząd?
odpowiedź
User
dlg
Ładnie się niektórym rok zaczął. Powodzenia dla zwalnianych.
odpowiedź
User
Pracownikzregionu
Niemcy zwalniają, Orlen przyjmuje. Taka różnica
odpowiedź