SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zwolnienie z WF-u” w Esce Rock z mniejszą słuchalnością niż „Poranny WF”

Nadawana w radiu Eska Rock poranna audycja Kuby Wojewódzkiego „Zwolnienie z WF-u” ma mniej słuchaczy niż emitowany w analogicznym okresie rok wcześniej „Poranny WF” Wojewódzkiego i Figurskiego - wynika z badania Radio Track Millward Brown.
 

Kuba Wojewódzki, fot. Eska Rock

Kuba Wojewódzki, fot. Eska Rock

„Zwolnienie z WF-u” nadawane jest w Radiu Esce Rock w dni powszednie od 8.00 do 10.00, począwszy od 3 września ub.r. Z badania Radio Track Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od listopada ub.r. do kwietnia br. program miał 287 tys. słuchaczy.

W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, gdy od 8.00 do 10.00 nadawano „Poranny WF” prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego, stacja straciła 7 tys. słuchaczy. W okresie od listopada 2011 roku do kwietnia 2012 roku tego programu słuchało bowiem 294 tys. osób.

Z kolei w grupie docelowej rozgłośni (osoby w wieku od 20 do 39 lat) słuchalność stacji wzrosła z 216 tys. do 217 tys. osób.

Radio Eska Rock, dni powszednie 8:00 - 9:59

Liczba słuchaczy

listopad 2010 : kwiecień 2011

listopad 2011 : kwiecień 2012

listopad 2012 : kwiecień 2013

Wszyscy respondenci

265 000

294 000

287 000

20-39

207 000

216 000

217 000


„Zwolnienie z WF-u” prowadzone jest przez Kubę Wojewódzkiego, któremu towarzyszą Maciej Stuhr, Agnieszka Szulim i Czesław Mozil. Do połowy listopada w audycji występował też Bartosz Węglarczyk, ale zrezygnował z tego, gdy został zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” (więcej na ten temat) Program zastąpił w Esce Rock „Poranny WF”, który został zdjęty z anteny pod koniec czerwca ub.r. po wypowiedziach Wojewódzkiego i Figurskiego na temat Ukrainek pracujących w Polsce (dowiedz się więcej).

Z badania Radio Track wynika, że udział radia Eska Rock w rynku w okresie od lutego do kwietnia br. wyniósł 1,6 proc. (zobacz szczegółowe dane).

Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zwolnienie z WF-u” w Esce Rock z mniejszą słuchalnością niż „Poranny WF”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dziubuś
ale w grupie docelowej do góry więc o co ten szum.
odpowiedź
User
Reko
Najlepszy jest MOZIL człowiek, który ledwo potrafi sklecić zdanie pracuje w radiu :) bosko. Problemy językowe ma raczej nie z powodu dzieciństwa zagranicą. Pomimo tego program i tak jest o wiele lepszy niż denny poranek w RMF gdzie śmieją się - właściwie to nigdy nie wiem z czego, jak w kiepskich serialach komediowych gdzie o żarcie informuje śmiech z puszki.... maskara
odpowiedź
User
Kejs
Wojewodzki i goscie nie maja nic wspolnego z jazda jaka byl Poranny WF. Z Figurem w roli wspolprowadzacego to byl unikalny radiowy show: telefoniczne prowokacje, piosenki autorskie, haiku itd. dzis to kabaret starszych panow.
odpowiedź
User
Voytek
dla Wojewody ich sukces nie dzielil sie na pol wiec kazal wyrwac chwasta.......
odpowiedź
User
figurski
wzroslo im w grupie docelowej o tysiac... hahahahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź