SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zwolnij! Nie bądź baranem… na drodze” w kampanii promującej fotoradary (wideo)

Ruszyła kampania „Bezpiecznie na drogach”, promująca centralny system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, m.in. fotoradary. Akcja jest prowadzona pod hasłem „Zwolnij! Nie bądź baranem… na drodze”, na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego realizuje ją agencja Partner of Promotion.

Article

Akcja ma na celu z jednej strony uświadomienie kierowcom konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a z drugiej podkreślenie roli, jaką w poprawie bezpieczeństwa na drogach odgrywa system automatycznego nadzoru nad ruchem, obejmujący m.in. fotoradary.

- Widoczna w ostatnich latach poprawa poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego to efekt wzmożonych działań instytucji publicznych, ale też konsekwencja zmiany postaw samych kierowców, którzy wykonali w tym zakresie największą pracę. To oni ostatecznie podejmują najważniejsze decyzje, od których zależy życie i zdrowie wielu osób - komentuje Agata Foks, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

>>> Oglądaj najciekawsze spoty reklamowe na tv.wirtualnemedia.pl

Spoty i plakaty z kampanii odwołują się do statystyk wypadków drogowych oraz wpływu na nie systemu automatycznego nadzoru nad ruchem. Ponadto wykorzystują sugestywną metaforę wyrażoną w haśle głównym: „Zwolnij! Nie bądź baranem… na drodze”.

- Polacy coraz częściej postrzegają łamanie przepisów ruchu drogowego jako działanie nieodpowiedzialne i godne potępienia. W tym kontekście właściwe jest wykorzystanie określenia słowa „baran” wobec kierowcy, który popełnia poważne wykroczenia, zagrażające bezpieczeństwu uczestników ruchu. Określenie to ma bowiem zdecydowanie negatywne konotacje i kojarzy się z zachowaniem irracjonalnym, nieodpowiedzialnym, a także szkodliwym społecznie - ocenia dr Andrzej Markowski ze Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce.

Akcja w różnych mediach (telewizji, radiu, prasie, internecie i na outdoorze) potrwa do końca września. Ponadto zaplanowano m.in. pikniki informacyjne i konferencje eksperckie.

Kampanię realizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Za przygotowanie kreacji reklam, strategii działań oraz planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Partner of Promotion., która zdobyła to zlecenie w przetargu. Budżet kampanii to 3,51 mln zł netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zwolnij! Nie bądź baranem… na drodze” w kampanii promującej fotoradary (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl