SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwracamy większą uwagę na sposób dostawy ze sklepu internetowego

Rozwój zakupów przez Internet powoduje wzrost znaczenia sposobu dostawy jako czynnika wpływającego na wybór konkretnego miejsca zakupu. 40 proc. zamawiających przesyłki zdarzyło się je anulować ze względu na brak preferowanej metody dostawy - pokazuje badanie IQS.

Fot. PixabayArticle

Główną metodą odbioru przesyłki dla aż 59 proc. badanych są Paczkomaty, zdecydowanie mniej popularna (29 proc.) jest standardową przysyłkę kurierską.

- Nie jest dla nas zaskoczeniem, że dla tak wielu respondentów głównym sposobem odbioru przesyłek są Paczkomaty -  zwłaszcza, że jest to metoda wciąż najczęściej wybierana przez ludzi młodych, którzy stosunkowo częściej kupują online. Warto jednak zauważyć, że Paczkomaty / automaty do odbioru paczek zyskują na popularności również w grupie osób powyżej 55 roku życia. Wpływać może na to wiele czynników, ale niewykluczone, że liczba użytkowników automatów w tej grupie wiekowej będzie nadal rosnąć. - komentuje Klaudia Król z IQS.

Sposób dostawy coraz ważniejszy

Co ważne, aż 43 proc. Polaków zdarzyło się zrezygnować z zakupów w wybranym sklepie internetowym ze względu na brak preferowanej metody dostawy paczki – zwłaszcza w grupie osób, dla których główną metodą odbioru przesyłki są Paczkomaty.

- Pandemia i związane z nią ograniczenia spowodowały przeniesienie części handlu do Internetu.

W porównaniu z rokiem ubiegłym, aż 2/3 Polaków deklaruje, że zwiększyło ilość świątecznych zakupów w kanale e-commerce. Widać to najwyraźniej w grupie młodych między 18 a 24 rokiem życia – w tej grupie deklarowany wzrost udziału zakupów przez Internet wynosi aż 78 proc. – przyznaje Klaudia Król, badacz IQS, zajmujący się badaniami rynku kurierskiego.

Badanie ”Covidowe zakupy świąteczne”zostało zrealizowane przez IQS w terminie 4-8.12.2020 na panelu Opinie.pl  (CAWI, N=800),

Dołącz do dyskusji: Zwracamy większą uwagę na sposób dostawy ze sklepu internetowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl