SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Życia Warszawy" ma nowego naczelnego

Tomasz Sobiecki, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", jest od 1 lutego nowym redaktorem naczelnym również wydawanego przez Presspublicę dziennika "Życie Warszawy". Zastąpił Andrzeja Andrysiaka, który zrezygnował z tego stanowiska.

Przez ostatni miesiąc Sobiecki był członkiem zespołu, który przygotowywał nową koncepcję funkcjonowania "Życia Warszawy". W sumie opracowano kilka strategii dla stołecznego tytułu, wyboru jednej z nich ma dokonać niebawem zarząd Presspubliki. Tomasz Sobiecki nie ujawnia, która z koncepcji ma największą szansę na realizację - Czekamy na decyzję zarządu - mówi tylko.

Do czasu wprowadzenia w życie nowej strategii, do redakcji "Życia Warszawy" nie będą przyjmowani nowi dziennikarze, mimo że kilka osób zrezygnowało ostatnio z pracy w dzienniku. Z końcem stycznia z działu "Wydarzenia" odeszli m.in. Karolina Woźniak i Sebastian Sulowski, a w połowie miesiąca z redakcją pożegnać ma się Andrzej Antosik. Także spora część pozostałych dziennikarzy rozmawia z potencjalnymi nowymi pracodawcami. - Jest to duże osłabienie zespołu, ale będziemy sobie jakoś radzić. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy wspierać się osobami z warszawskiej redakcji "Rzeczpospolitej" - mówi nam Tomasz Sobiecki.

Z końcem stycznia z Presspubliki odszedł także Tomasz Podsiały, dyrektor zarządzający "Życia Warszawy", a jego stanowisko zostało zlikwidowane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Życia Warszawy" ma nowego naczelnego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl