SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zygmunt Solorz przeniósł między swoimi spółkami 19,3 proc. akcji Cyfrowego Polsatu

Spółka Reddev Investments (należąca do TiVi Foundation) kupiła od spółki Karswell 123,41 mln akcji Cyfrowego Polsatu. Reddev i Karswell są zarejestrowane na Cyprze i należą do Zygmunta Solorza, głównego akcjonariusza Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu Article

123,41 mln akcji, które Reddev Investments przejęła od Karswell, stanowią 19,3 proc. akcji Cyfrowego Polsatu i dają 15,07 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy firmy.

Po realizacji tej transakcji do Reddev Investments należy już 298,65 mln akcji Cyfrowego Polsatu (stanowiących 46,7 proc. kapitału i dających 57,66 proc. głosów na walnym zgromadzeniu), natomiast do Karswell - 10 mln akcji (1,56 proc. kapitału i 1,22 proc. głosów na walnym zgromadzeniu).

Obie spółki są zarejestrowane na Cyprze i należą do Zygmunta Solorza. Reddev Investments należy do TiVi Foundation z siedzibą w Liechtensteinie.

Łącznie Zygmunt Solorz poprzez swoje spółki Reddev Investments, Karswell, Embud2 i Argumenol ma 366,72 mln akcji Cyfrowego Polsatu stanowiących 57,34 proc. kapitału firmy i dających 65,97 proc. głosów na walnym zgromadzeniu jej akcjonariuszy. Przy cenie za akcję na koniec piątkowej sesji giełdowej (24,80 zł) wartość tego pakietu to 9,09 mld zł.

W ub.r. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 1 proc. do 9,83 mld zł i spadek zysku netto o 7,4 proc. do 945,2 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz przeniósł między swoimi spółkami 19,3 proc. akcji Cyfrowego Polsatu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antyl
Żadnych podatków w Polsce -dewiza "biznesmenów" zesłomą w butach.
22 8
odpowiedź
User
Dama z słomą w ....
Lepiej zrobić państwo na radziwiłła, sprzedać obraz, który musi być wystawiany w Polsce i przelać pieniądze do Liechtensteinu.


Żadnych podatków w Polsce -dewiza "biznesmenów" zesłomą w butach.
10 9
odpowiedź
User
wdc
Lepiej zrobić państwo na radziwiłła, sprzedać obraz, który musi być wystawiany w Polsce i przelać pieniądze do Liechtensteinu. Po co nam sztuka i kultura. Lepiej siedzieć w "Galeriach" i kupować miliony nic nie wartych akcji.


Żadnych podatków w Polsce -dewiza "biznesmenów" zesłomą w butach.
9 8
odpowiedź