SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zysk netto PZU wzrósł do 3,28 mld zł

Według wstępnych wyników, zysk netto PZU SA wzrósł do 3,28 mld zł po czterech kwartałach 2006 roku i był wyższy o 21,8% w porównaniu z wynikiem wypracowanym rok wcześniej.

Podała spółka w komunikacie w czwartek.

Spółka poinformowała, że ze względu na opóźnienie w wyborze audytora, wyniki mają charakter wstępny i mogą ulec zmianie ze względu na możliwość dokonania dodatkowych odpisów związanych z wynikami spółek zależnych PZU na Litwie i Ukrainie.

Przypis składki brutto PZU wyniósł 7,68 mld zł na koniec IV. kw. 2006 r. i był o 0,3% wyższy niż rok wcześniej.

"W drugiej połowie 2006 roku skutecznie udało nam się odwrócić negatywny trend z I półrocza ub. r., gdy PZU SA notował systematyczny spadek przypisu składki brutto, wywołany trudną sytuacją na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki znacznemu wzrostowi przypisu składki ubezpieczeń pozakomunikacyjnych skompensowaliśmy spadek przychodów ze sprzedaży produktów OC i AC. W efekcie zanotowaliśmy nieznaczny wzrost przypisu składki w stosunku do 2005 r." - wyjaśnił Mirosław Panek, członek zarządu PZU SA, cytowany w komunikacie.

Wynik techniczny PZU wyniósł 1,36 mld zł po czterech kwartałach 2006 roku wobec 982 mln zł rok wcześniej (wzrost o 38,7%). Spółka podała, że wzrost ten był wynikiem zmian programu reasekuracyjnego na 2006 rok oraz spadku szkodowości w stosunku do ubiegłych lat.

Zysk netto PZU Życie sięgnął 1,97 mld zł, co oznacza wzrost o 39% w stosunku do wyniku wypracowanego rok wcześniej.

Przypis składki wzrósł do 7,59 mld zł na koniec grudnia 2006 r. wobec 6,09 mld zł rok wcześniej (wzrost o 24,5%). Dynamiczny wzrost spółka zawdzięcza wysokiej sprzedaży ubezpieczeń bankowych i grupowych inwestycyjnych.

Wynik techniczny PZU Życie wyniósł 2,24 mld zł na koniec 2006 r. i poprawił się o 41,4% licząc rok do roku dzięki dynamicznemu wzrostowi przypisu składki.

Poprawę wyników w ubiegłym roku zanotowało także PTE PZU, wypracowując zysk netto wysokości 83,8 mln zł, o 25,7% więcej, niż w poprzednim roku.

Przychody spółki wzrosły do 226,9 mln zł, tj. o 20,7% licząc rok do roku, co wynika z większych wpływów składki do OFE PZU "Złota Jesień", od których naliczana jest opłata manipulacyjna oraz wyższych wynagrodzeń za zarządzanie, związanych z przyrostem wartości aktywów netto OFE PZU "Złota Jesień".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk netto PZU wzrósł do 3,28 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl