Aukcja Sztuki dla Ukrainy na ASP

W sytuacji wojny konieczna jest AKCJA. Gorąco zapraszamy do udziału w charytatywnej aukcji sztuki pt. AKCJA AUKCJA. ASP w Warszawie dla Ukrainy, która odbędzie się 23 kwietnia 2022 o g. 12.00 przy Krakowskim Przedmieściu 5. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja online. Szczegóły na stronie https://asp.waw.pl/2022/04/11/akcja-aukcja/.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Pod młotek pójdzie ponad 140 prac autorstwa: dydaktyczek, dydaktyków, m.in. serigrafie prof. Błażeja Ostoja Lniskiego, Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, sygnowany plakat teatralny prof. Lecha Majewskiego, obraz prof. Stanisława Baja, rzeźba dr hab. Antoniego Grabowskiego, prof. ASP; absolwentek i absolwentów warszawskiej ASP, wśród których znalazła się m.in. Anna Rutkowska – laureatka Coming Out 2020, której twórczość prezentowaliśmy w styczniu w Galerii Salon Akademii podczas wystawy “Złe relacje”. Na aukcji licytowane będą także prace ponad 50 studentek i studentów warszawskiej ASP, m.in. rozpoznawalnej artystki Justyny Grodeckiej – autorki  obrazów, które w 2021 roku tworzyły obecną w przestrzeni miejskiej w całej Polsce i w internecie kampanię Zalando pt. "Obraz pokolenia Z". Wśród prac jest także plakat wybitnego przedstawiciela Polskiej Szkoły Ilustracji, rysownika satyrycznego, nieżyjącego już prof. Janusza Stannego. Licytowane będą też prace dziewięciu naszych gościń z Ukrainy, które stworzyły je specjalnie z myślą o aukcji. Aukcję poprowadzą: dr Marika Kuźmicz oraz Dariusz Mikołajczak.

Wystawa przedaukcyjna odbędzie się w Galerii Salon Akademii, w Pałacu Czapskich w dniach 19 – 23 kwietnia w g. 12.00 – 19.00. Zespół kuratorski: Weronika Kocewiak – studentka Wydziału Sztuki Mediów, Nina Gajewska – studentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną. Wydarzenie zostało zainicjowane przez studentki i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

foto: Marcin Bogusławski, CYKL XIII/27, olej na płótnie, 95x68 cm, 2013 rok

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odejście z nadzoru Answear.com

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"