Moje publikacje
- Netflix ma najwięcej użytkowników w Polsce. Serwis Canal+ przed vod.pl i CDA Premium (TOP stron i aplikacji VoD)
W lipcu br. Netflix miał wyższą odwiedzalność niż w czerwcu, osiągnął najwyższy wzrost wyników rok do roku. Uruchomioną pod koniec maja witrynę VoD Canal+ odwiedziło więcej internautów niż CDA Premium i vod.pl. Ten ostatni serwis tak jak Ipla.tv zanotował spory spadek wyników.
13 - Nowy kontrakt na transmisje korzystny i dla Ekstraklasy, i dla nadawców. Canal+ nie miał mocnego konkurenta (opinie)
Zapowiadane przedłużenie o dwa sezony umowy na transmisje piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy na obecnych warunkach to sukces spółki zarządzającej tymi rozgrywkami, bo wskutek epidemii zaczęło się spowolnienie gospodarcze. W związku z epidemią Canal+ nie miał mocnego konkurenta w walce o główny pakiet, a zachowanie status quo oznacza minimalizację ryzyka - komentują dla Wirtualnemedia.pl menedżerowie z branży mediów i marketingu sportowego.
6 - Bohaterka zdjęcia z protestu LGBT była agresywna. Szefowa „Faktu”: fotografia niezwykle wymowna, relacja rzetelna
„Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w poniedziałek zamieścił na pierwszej stronie zdjęcie kobiety obezwładnianej przez policjanta w czasie piątkowego protestu, zaznaczając, że kobieta „przyszła krzyczeć o prawach mniejszości”. Tymczasem nagrania z manifestacji pokazują, że wyzywała postronne osoby i policjantów. Publikację „Faktu” skrytykowali niektórzy dziennikarze. - To zdjęcie to nie problem „Faktu”, tylko władzy, która igra z nastrojami społecznymi, podpalając Polskę - komentuje szefowa „Faktu” Katarzyna Kozłowska, podkreślając, że dziennik pokazał też agresywne zachowanie bohaterki zdjęcia.
66 - Wirtualna Polska przed RASP, Interia bez wzrostu po fuzji z Polsatem. Netflix i wydawca Pikio w TOP20 (Gemius/PBI z lipca)
W lipcu br. Grupa Wirtualna Polska miała więcej użytkowników niż Grupa Ringier Axel Springer Polska. Pierwszy raz wspólnie zliczane są wyniki Grupy Interia i Cyfrowego Polsatu, a w czołowej dwudziestce wydawców znalazła się Grupa Iberion (właściciel m.in. Pikio.pl), a w zestawieniu wydawców na komputerach - Neflix.
24 - Na demonstracji przeciw aresztowaniu aktywisty LGBT dziennikarz Radia ZET uderzony przez policję, kamera TVP opluta
W piątek wieczorem podczas manifestacji przeciw aresztowaniu aktywisty LGBT Michała Sz. (posługującego się pseudonimem „Margot”) reporter Radia ZET Maciej Sztykiel został uderzony i powalony na ziemię przez policjantów, a kamerę Telewizji Polskiej zasłaniano i opluto. W sobotę opluty został youtuber Mikołaj „Jaok” Janusz, który żartował z tożsamości płciowej aresztowanego.
31 - Wydawca „Gazety Finansowej” po przejęciu dwóch pism z zyskiem, wpływy „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej” 11 proc. w dół
W ub.r. FreeDomMedia, wydawca „Warszawskiej Gazety” i „Polski Niepodległej”, zanotowała spadek przychodów o 11,4 proc. do 4,28 mln zł oraz zysku netto z 507,5 do 330,2 tys. zł. Natomiast wpływy wydającej „Gazetę Finansową” Federal Media Company FMC po przejęciu miesięczników „Home&Market” i „Gentleman” poszły w górę z 532,5 tys. zł do 1,43 mln zł, a wynik netto z 0,8 tys. zł straty do 245,4 tys. zł zysku. W związku z epidemią „Gazeta Finansowa” przeszła na dwutygodniowy cykl wydawniczy.
7 - Elektrim ze wzrostem wpływów o 23 proc. i 480 mln zł straty. 1,3 mld zł zobowiązań podatkowych
W ub.r. holding Elektrim, kontrolowany przez Zygmunta Solorza, osiągnął wzrost przychodów o 23,2 proc. do 3,08 mld zł, a jego strata netto zmalała z 600,19 do 480,17 mln zł. Firma od lat prowadzi spory sądowe dotyczące decyzji skarbówki ws. podatku z 2006, 2007 i 2011 roku, ma 1,32 mld zł zobowiązań z podatku dochodowego.
1 - Wpływy Edipresse Polska 28 proc. w dół. Wynik netto wzrósł o 10,4 mln zł, ubyło 55 pracowników
W ub.r. Edipresse Polska zanotowało spadek skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 27,6 proc. do 126,63 mln zł, m.in. w związku ze sprzedażą magazynów poradnikowych. Zatrudnienie etatowe w firmie zmalało o 55 pracowników do 155, a jej wynik netto poszedł w górę z 9,91 mln zł straty do 458 tys. zł zysku.
13 - Bartłomiej Sibiga przejął kontrolny pakiet udziałów DDOB. „Planujemy wzrost wpływów o ok. 20 proc.”
Założyciel agencji influcencer marketingowej DDOB Bartłomiej Sibiga przejął 53,3 proc. jej udziałów. W ostatnich miesiącach wskutek epidemii firma zanotowała niewielki spadek wpływów. - Natomiast już wszystko się stabilizuje. Utrzymujemy rentowność i kontynuujemy inwestycje. Na części agencyjnej planujemy zrealizować wzrost przychodów o około 20 proc. do 10 mln zł - zapowiada Sibiga.
9 - Wydawca „Dziennika Gazety Prawnej”: 60 mln zł wpływów i 4,5 mln zł zysku, przez epidemię przychody mogą zmaleć
W ub.r. Infor Biznes, wydawca m.in. „Dziennika Gazety Prawnej”, osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 0,9 proc. do 60 mln zł, a przy spadku kosztów rodzajowych o 2,1 proc. wynik netto firmy poszedł w górę z 2,04 mln zł straty do 4,55 mln zł zysku. Zarząd spółki ocenia, że z powodu epidemii koronawirusa w br. jej przychody mogą zmaleć o kilka proc.
3
