Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-05-18

A A A POLEĆ DRUKUJ

Kolejna odsłona instalacji ROTA ET SPECULUM

Od 18 maja poprzemysłowa przestrzeń Łodzi stanie się miejscem tętniącym polskim i światowym designem. Rusza 17. edycja Łódź Design Festival, pod wiodącym motywem „Future Perfect”. Do 28 maja w Fabryce Sztuki odbędą się wystawy, wykłady, warsztaty oraz porywające rozmowy, w których udział wezmą uznani polscy projektanci, architekci i teoretycy designu. Jednym z partnerów festiwalu jest Geberit.

Instalacja autorstwa hanczar studio znów dostępna

Podczas wydarzenia Geberit zaprezentuje kolejną odsłonę instalacji hanczar studio ,,ROTA ET SPECULUM”, inspirowaną przejściem produktów marki Koło do portfolio Geberit. Przygotowana przez Przemysława Słowika i dr Szymona Hanczara kompozycja dla Geberit została wyróżniona w konkursie LIT Lighting Design Awards w kategorii Visitor Experience & Museum Exhibition. Jury międzynarodowego konkursu doceniło realizację, która prezentowała ceramikę Koło / Geberit w nowatorskiej odsłonie formy i światła, które wspólnie stworzyły nowe struktury przestrzeni i warstwy narracyjne. Pracę pod raz pierwszy odsłonięto podczas bankietu Geberit Thinking Forward, będącego zwieńczeniem konferencji „Shigeru Ban i architektura dla uchodźców”.

Jeden z autorów instalacji, dr Szymon Hanczar, w sobotę 20 maja, przybliży odwiedzającym koncepcję powstania nagradzanej pracy „ROTA ET SPECULUM”. Oprowadzenia kuratorskie po łódzkiej wystawie zostały zaplanowane na godz. 10.30, 12.00 i 13.00.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w Budynku C, na poziomie 1.

Konfrontacja stanu architektury oraz otaczającej nas przestrzeni

Grono ekspertów będzie poruszać zagadnienia związane z architekturą i miastem, m.in. podczas jednego ze stałych elementów programowych - Archibloku. Gospodarzem tego spotkania, zaplanowanego na 28 maja w godz. 11.00-14.00, będzie znany reportażysta, Filip Springer. Wśród jego gości – prelegentów i prelegentek Archibloku – znaleźli się reprezentanci różnych dziedzin i perspektyw w zakresie architektury: pisarka i antropolożka kultury Olga Drenda, historyczka architektury Aleksandra Kędziorek, architekt i znawca nowych technologii Adrian Krężlik, pisarz i krytyk architektury Grzegorz Piątek oraz architektka i urbanistka Agata Twardoch, która w tym roku zasiada w Jury 25. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”. Partnerem spotkania jest Geberit.

Tego samego dnia, w godz. 15.00-17.00, w sali teatralnej centrum festiwalowego, zaproszeni goście podczas ,,Bloku Miejskie Innowacje” porozmawiają o przestrzeni publicznej, w tym o problemie deficytu toalet publicznych w Polsce oraz ważnej inicjatywnie dla młodych architektów i studentów – konkursie ,,Projekt Łazienki”. Z ramienia Geberit udział wezmą: architektka Aleksandra Kozłowska, laureatka konkursu ,,Projekt Łazienki” (dawniej konkursu Koło) oraz Jakub Krzysztofik, architekt i urbanista, Prezes SARP Łódź oraz juror tegorocznej, 25. edycji konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”.

Bezpłatne warsztaty z tworzenia materialboardów

W drugi weekend festiwalowy Geberit, będący jednym z partnerów, zaprasza na inspiracyjne, darmowe warsztaty pozwalające tworzyć przemyślane aranżacje materiałów wykończeniowych do projektów wnętrz, organizowane przez hiszpańską firmę Cosentino. Anna Olga Chmielewska i Jola Skóra, prowadzące studio projektowe i agencję kreatywną JAM KOLEKTYW, poprowadzą 26 maja 2023 r. warsztaty tworzenia materialboardów, skierowane do architektów i projektantów wnętrz.

Podczas warsztatów do dyspozycji uczestników będą próbki meblowe, kulki ceramiczne i atrapy przycisków spłukujących marki Geberit.

Zrób relację i wygraj!

W trakcie trwania festiwalu Geberit zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, polegającym na zrobieniu relacji z wystawy Geberit na SoMe z hasztagiem #CeramikaGeberit i oznaczeniem profilu @geberit_poland. W konkursie można wygrać cenne książki oraz zestaw do robienia fondue.

Program festiwalu dostępny jest na stronie: https://lodzdesign.com/app/uploads/2023/04/LDF2023-Future-Perfect-ulotka-programowa.pdf

Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia w Centrum Festiwalowym jest bezpłatny.

Łódź Design Festival

18-28 maja 2023

Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

ul. Tymienieckiego 3





Słowa kluczowe:Geberit

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ