Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-09-01

A A A POLEĆ DRUKUJ

Piękne ciało, zdrowe włosy i promienna skóra po lecie

Po intensywnym okresie letnim, kiedy skóra narażona była na słońce, wiatr i inne czynniki zewnętrzne, nadszedł czas na zasłużoną regenerację i odnowę. Troska o nasze ciało po sezonie letnim to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Wspólnie z ekspertem Kliniki OT.CO, Katarzyną Osipowicz przyjrzymy się najskuteczniejszym metodom pielęgnacyjnym oraz innowacyjnym zabiegom, które przywrócą skórze, naszym włosom oraz ciału blask, nawilżenie i młodzieńczą energię. 

 

Promienna skóra 

 

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do zdrowego i pięknego wyglądu, niezależnie od pory roku. Jednak wakacyjna ekspozycja na słońce, chlor z basenów i słona woda mogą pozostawić ślady pozostawiając naszą skórę przesuszoną, podrażnioną i pozbawioną blasku. Teraz, wraz ze zbliżającą się jesienią, warto dostarczyć naszej skórze odrobinę więcej uwagi. Nawilżające kremy, delikatne peelingi oraz produkty bogate w antyoksydanty pomogą przywrócić równowagę i promienny wygląd. Co ważne, jesień to też idealna okazja na to, aby sprawdzić u dermatologa wszelkie pojawiające się zmiany skórne. Jedną z najskuteczniejszych metod badania zmian na naszym ciele jest wideodermatoskopia, podczas której lekarz najpierw przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie dokonuje oględzin na całym ciele, przy pomocy specjalnej głowicy. – Obraz jest bardzo szczegółowy i od razu widoczny na monitorze komputera, co umożliwia dermatologowi dokładną ocenę znamion. Metoda ta przede wszystkim pozwala na długoterminową obserwację, wykrywanie nowych lub zmienionych znamion. Badanie wideodermatoskopowe pozwala również na wczesne wykrycie czerniaka, który jest nowotworem złośliwym skóry, charakteryzującym się szybkim tempem rozwoju – podkreśla Katarzyna Osipowicz, dr n. med. Spec dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, współzałożycielka Kliniki OT.CO. 

 

Włosy pełne blasku 

 

Wraz z nadejściem jesieni, wiele osób boryka się z osłabionymi, matowymi włosami, a także problemami związanych z nadmiernym wypadaniem. Mezoterapia, wykorzystująca precyzyjnie dobrane koktajle witaminowe i składniki odżywcze, stanowi rewelacyjny sposób na odbudowę i wzmocnienie włosów. Nie tylko stymuluje naturalny wzrost, ale także rewitalizuje skórę głowy, przywracając jej zdrowy wygląd. To nieinwazyjne i bezbolesne rozwiązanie, które umożliwia cieszenie się pięknymi, gęstymi włosami nawet wtedy, kiedy nasze włosy mogły być narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

 

Piękne ciało 

 

Zdrowe odżywanie i regularny, rozsądnie dawkowany sport to składniki, które pozwalają, aby nasze ciało pozostało w znakomitej formie. W sezonie letnim, czasie urlopów, kiedy nieco mniejszą wagę przykładamy do diety, częściej pozwalamy sobie na odstępstwa od diety czy rzadziej trenujemy, warto wspomóc się profesjonalnymi zabiegami i wsparciem ekspertów, aby nasze ciało wciąć prezentowało się świetnie. Na jakie zabiegi warto postawić, aby efekt był jeszcze lepszy? Z pewnością możemy pokusić się o wymodelowanie konkretnych partii ciała w sposób bezinwazyjny np. przy pomocy kwasu polimlekowegosłużącego do modelowania pośladków. Zabieg z jego wykorzystaniem wykorzystaniem trwa ok 60 minut. Rozpoczyna się od ostrzyknięcia punktów wejścia kaniuli substancją znieczulającą, co czyni zabieg niemal bezbolesnym. Warto pokusić się również o pozbycie się powstałych przebarwień czy utrwalonego rumienia. Najskuteczniejszą metodą będzie wybór zabiegów laserowych niwelując niechciane wakacyjne pamiątki. Promienie laserowe o odpowiednio dobranej długości fali wnikają w głąb skóry i rozbijają skupiska melaniny. Efekty zabiegu są trwałe jednak, należy pamiętać o zabiegach przypominających i unikaniu promieni słonecznych.

 

Po sezonie pełnym słońca, wiatru i aktywności, zasługujemy na moment relaksu i regeneracji. Niech to będzie czas, kiedy oddamy naszemu ciału i umysłowi chwilę oddechu, dbając jednocześnie o to, aby nasza skóra, włosy i ducha zachowały piękno i energię. 

Słowa kluczowe:Uroda

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ