„Dwójka sędziowska” wspólnym programem TVP Sport i Wirtualnej Polski

Od przyszłego tygodnia w serwisach Sport.tvp.pl i Sport.wp.pl emitowany będzie realizowany wspólnie program sportowy „Dwójka sędziowska”. Będą go prowadzić dziennikarz TVP Sport Maciej Iwański i szef redakcji sportowej Grupy Wirtualna Polska Michał Kołodziejczyk.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
„Dwójka sędziowska” wspólnym programem TVP Sport i Wirtualnej Polski
Od lewej: Maciej Iwański i Michał Kołodziejczyk, fot. Leszek Jarosz/Twitter

W „Dwójce sędziowskiej” Iwański i Kołodziejczyk wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą komentować bieżące wydarzenia sportowe, głównie dotyczące piłki nożnej. Tematem pierwszego odcinka będzie najbliższy mecz piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2016. Program pojawił się w serwisach Sport.tvp.pl i Sport.wp.pl we wtorek 24 marca, a kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

- „Dwójka sędziowska” doskonale wpisuje się w naszą strategię współpracy z renomowanymi partnerami i tworzenia wraz z nimi autorskiego kontentu wideo. Program, w którym zderzają się dwa dziennikarskie nazwiska, znane ze swoich śmiałych opinii, jest pierwszym z zaplanowanych przez nas nowych, sportowych formatów wideo - zapowiada Dariusz Górzny, dyrektor działu sport w Grupie Wirtualna Polska.

W styczniu i lutym na WP.pl zaczęły być publikowane codzienne krótkie programy wideo pod wspólną marką „#Dziejesiew…” (więcej na ten temat). Natomiast z TVP Sport portal współpracuje od zeszłorocznych piłkarskich mistrzostw świata.

- Internet wyrobił sobie już taką pozycję, że nasi dziennikarze coraz bardziej się w nim udzielają: nie tylko przez konta na Facebooku czy Twitterze, ale także poprzez artykuły, blogi bądź wideoblogi. Kolejny etap to właśnie programy w internecie. Jestem przekonany, że „Dwójka sędziowska”, prowadzona przez doświadczonych dziennikarzy, będzie cieszyła się dużą popularnością - dodaje Włodzimierz Szaranowicz, dyrektor TVP Sport.

W grudniu ub.r. strony sportowe Grupy WP zanotowały 4,67 mln użytkowników i 160,7 mln odsłon krajowych, a witryny sportowe TVP - 734 tys. użytkowników i 5,3 mln odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji