Enterplay tworzy polski odpowiednik YouTube

Firma Enterplay startuje z nową platformą telewizyjną Tiver. Swoje treści video zaprezentuje w niej m.in. serwis Szorty.

pr
pr
Udostępnij artykuł:

Tiver.pl ma stanowić rozwiązanie, dzięki któremu Enterplay będzie mógł oferować treści oraz technologię transmisji wykorzystując różnorodne kanały komunikacji.

"Dzięki pozyskaniu know-how i unikatowych treści wideo, w postaci partnera, jakim jest serwis Szorty.pl, już na starcie znajdujemy się w ścisłej czołówce firm świadczących usługi broadcastingowe w nowych mediach (Internet, sieci mobilne). Łącząc funkcjonalności serwisów na platformie Tiver.pl mamy obecnie ponad 300 tys. użytkowników korzystających z usług video." - mówi Artur Kurasiński, prezes spółki Enterplay.

"Na dzień dzisiejszy podpisaliśmy umowę z firmą Microsoft dotyczącą obecności Tiver.pl w Windows Media Center oraz wybraliśmy partnera obsługującego reklamę – firmę NetSprint.pl. Dzięki współpracy z NetSprintem na starcie możemy zaoferować reklamę kontekstową powiązaną z transmitowanymi treściami wideo. Na polskim rynku nikt oprócz NetSprint i Google nie oferuje takiej technologii." - dodaje wiceprezes Adam Warzyszyński.

"Platforma telewizyjna Tiver.pl to nie tylko serwis, ale również usługa oferowana firmom, które chcą wykorzystać przekaz wideo w swojej komunikacji z rynkiem. Przejmujemy całość procesu – od nagrania materiału wideo do publikacji klipu wideo (np. expose prezesa) na stronach Klienta - zapewniając fachową obsługę na każdym z etapów” – zapewnia prezes Kurasiński.

Start platformy wsparty zostanie kampanią reklamową w sieci Internet. Grupą docelową ma być widz między 15 a 35 rokiem życia. Platforma ma w całości utrzymywać się z reklam wideo, reklam kontekstowych i umów sponsoringowych. Niektóre usługi – jak wypożyczanie filmów - dostępne będą odpłatnie.

Strategię i model biznesowy dla Enterplay opracowała firma doradcza UBIK Business Consulting.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Wyjątek na trudnym rynku. Ten magazyn zwiększa sprzedaż drukowaną i cyfrową

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?

Rusza "Wojna zastępcza". O czym jest nowy serial TVP1?