Kampania jest silnym głosem przeciwko przemocy rówieśniczej, która często ukrywa się w milczeniu, wykluczeniu z grupy czy w anonimowych komentarzach w social mediach - podaje Fundacja Uniqa.
Fundacja Uniqa o hejcie wśród dzieci i nastolatków
W spocie, którego scenariusz powstał na motywach wiersza Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha", znany szkolny tekst zostaje niespodziewanie zastąpiony prawdziwymi wyzwiskami, które dziecko czyta o sobie w social mediach.
Sytuacja szokuje, ponieważ przedstawia prawdę o rzeczywistości wielu nastoletnich ofiar, które na co dzień – często w milczeniu – muszą mierzyć się z podobnymi sytuacjami.
– Z hejtem mierzymy się od dawna, ale dziś, gdy dzieci i młodzież mają smartfony i stały dostęp do mediów społecznościowych, to zjawisko przybrało na sile jak nigdy wcześniej. Nie ma od niego odpoczynku ani ucieczki. Młode osoby narażone na bullying, są atakowane nieustannie, często w sposób, który nam – dorosłym – może wydawać się niewinny albo zwyczajnie niezrozumiały. Dlatego powinniśmy zachować szczególną uważność i absolutnie nie pozostawać obojętnymi na choćby najmniejsze sygnały – przekonuje Agnieszka Durst-Wilczyńska, prezeska Fundacji Uniqa.

W ramach kampanii powstał spot 30-sekundowy i jego wersje skrócone, które są emitowane w social mediach i na YouTube.
Między wersami – spot 2025
Za kreację i produkcję kampanii odpowiadają agencje Buzzgrow i PZL.











