Intensywny miesiąc w Mobile Factory S.A.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, które napłynęły z początkiem kwietnia tego roku, mijający miesiąc był dla Mobile Factory gorący w wydarzenia. Byliśmy świadkami mocnych przetasowań w akcjonariacie spółki oraz kilku ważnych komunikatów od informacji o zawartych lock-upach po parafowanie kluczowych umów.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W akcjonariacie Mobile Factory pojawiły się dwie nowe spółki. Pierwszą z nich jest Promosalons Polska Sp. z o.o. firma z ponad 15-letnią tradycją w branży targów, konferencji i szkoleń. Promosalons Polska to polska delegatura Komitetu Promocji Francuskich Imprez Targowych za Granicą stowarzyszenia, które założono w roku 1967 w Paryżu i którego misją jest szeroko rozumiana promocja branżowych imprez targowych organizowanych we Francji. Obecnie organizacja obejmuje paryską centralę oraz delegatury działające w ponad 60 krajach świat.

Co ciekawe inwestycja ze strony Promosalons Polska ma obustronny charakter, bo w jednym z ostatnich komunikatów Mobile Factory poinformował o przedwstępnym nabyciu 49% udziałów w Promosalons Polska (obecnie przeprowadzany jest proces due-diligence). Dzięki temu spółka ma pozyskać nowe rynku zbytu oraz uzyska możliwość wykorzystania bazy kontrahentów do zaoferowania swoich usług m.in. w zakresie e-szkoleń, e-konferencji oraz e-learningu, a także innych produktów i usług komplementarnych dla branży międzynarodowych konferencji, targów i szkoleń.

Drugą spółką, która zainwestowała w pokaźny pakiet akcji Mobile Factory jest Instytut Biznesu Sp. z o.o. Firma znana m.in. z inwestycji w pierwszego polskiego smartwatcha o nazwie Boddie wykonywanego przez Rearden Technology S.A. Jak informuje zarząd Mobile Factory trwają przymiarki do rozmów i przedstawienia oferty w sprawie wyłączności na tworzenie autorskiego oprogramowania, które byłoby dedykowane smartwatchowi Boddie.

Warto dodać, że obydwaj większościowi akcjonariusze podpisali ze spółką umowę ograniczającą sprzedaż wszystkich posiadanych przez siebie akcji. W przypadku gdyby do tego doszło spółki muszą zapłacić karę równą cenie sprzedaży akcji. Umowy lock-up wygasają dopiero 31 maja 2014 i posiadają opcję przedłużenia na kolejne miesiące.

Mobile Factory planuje także zdywersyfikować swoją działalność o coraz bardziej popularny handel algorytmiczny. Tak należałoby rozumieć komunikat o parafowaniu warunkowej umowy zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Umową objęte są wartości niematerialne i prawne w zakresie wiedzy dotyczącej budowy automatycznych systemów transakcyjnych przeznaczonych na rynki giełdowe (akcje, instrumenty pochodne) oraz rynki pozagiełdowe typu OTC (waluty, surowce, kontrakty CFD), prawa autorskie do systemów inwestycyjnych i transakcyjnych oraz know-how dotyczące projektowania, programowania i wdrażania automatycznych systemów transakcyjnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W opinii Zarządu Mobile Factory S.A. kupno aktywów będzie miało pozytywny wpływ na rozwój spółki i jej wynik finansowy. Pozwoli ono na rozszerzenie prowadzonej dotychczas działalności oraz istotnie wzmocni pozycję Spółki. Umożliwi ekspansję na silnie rozwijającym się rynku związanym z usługami i programowaniem w zakresie handlu algorytmicznego z przeznaczeniem na platformy mobilne i komputery stacjonarne.

Mobile Factory S.A. jest studiem developerskim wyspecjalizowanym w tworzeniu aplikacji mobilnych. Od lutego 2012 roku spółka notowana jest na giełdzie NewConnect alternatywnym rynku akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online