Co się dzieje w "Wyborczej"? Kolejni felietoniści znikają

Magdalena Środa i Jacek Żakowski nie będą już stałymi felietonistami „Gazety Wyborczej” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W zeszły piątek z „GW” pożegnała się Monika Olejnik.

Dominik Senkowski
Dominik Senkowski
Udostępnij artykuł:
Co się dzieje w "Wyborczej"? Kolejni felietoniści znikają

Agora) jako felietonistka. Według naszych informacji to nie koniec rozstań na tym polu. 

Bez stałych felietonistów

- Od 1 stycznia rezygnujemy ze stałych cotygodniowych felietonów Moniki Olejnik, Magdaleny Środy i Jacka Żakowskiego w codziennym głównym grzbiecie “Gazety Wyborczej” - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Roman Imielski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „GW”. 

Żakowski pisze dla tygodnika ”Polityka" oraz występuje w Radiu TOK FM. Środa publikowała wcześniej m.in. w Onecie oraz tygodniku “Wprost”. W internetowych wydaniach “Wyborczej” ich felietony od dawna ukazywały się w różne dni.

Imielski dodaje: „Bardzo dziękujemy im za dotychczasową wieloletnią współpracę, to był dla nas zaszczyt. Nasze łamy są wciąż dla nich otwarte i będziemy publikować ich teksty, ale już nie w rytmie cotygodniowym. Chcemy stawiać w wydaniu papierowym na większą różnorodność i różnych autorów, dlatego na stałe nikt ich nie zastąpi”.

Czytaj także: Nowa kampania TOK FM

Tylko w grudniu br. w „Wyborczej” ukazały się felietony m.in. Moniki Olejnik, Stefana Niesiołkowskiego, Magdaleny Środy, ks. Kazimierza Sowy, Jacka Żakowskiego, Tadeusza Bartosia, Marka Serafina czy Juliusza Brauna.

Od kilkunastu lat „Gazeta Wyborcza” oferuje też prenumeratę cyfrową. Pod koniec 2022 roku liczba jej użytkowników przekroczyła 300 tys., po czym nastąpiły niewielkie spadki. Na koniec września br. „GW” miała prawie 291 tys. aktywnych subskrypcji cyfrowych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions