“Katastrofy górnicze” w paśmie serialu “Usta Usta”

TVN rozpoczyna emisję serialu fabularno-doumentalnego “Katastrofy górnicze”, który będzie rekonstrukcją największych wypadków w polskich kopalniach. Produkcja nadawana będzie we wtorki o 21.30.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

„Katastrofy górnicze” nawiązują swoim formatem do emitowanego wcześniej w TVN cyklu „Wielkie ucieczki”. W części dokumentalnej każdego odcinka widzowie poznają prawdziwych bohaterów wydarzeń, które następnie są filmowo rekonstruowane w części fabularnej. Widz ma okazję towarzyszyć górnikom i ich rodzinom w życiu codziennym, które, pewnego dnia, kończy się dramatem. Od tego momentu, akcja filmu przenosi się na dół do kopalni, gdzie trwa akcja ratownicza. Fabuły pokazują zmaganie się z tragedią przez poszkodowanych górników i walkę o ich życie. Twórcy serialu odwiedzają też rodziny górników i pokazują widzom, czym w takich trudnych chwilach jest śląska rodzin.

grafika

Serial liczyć będzie 5 odcinków. W pierwszym odcinku widzowie zobaczą rekonstrukcję katastrofy, która wydarzyła się w Kopalni Niwka-Modrzejów w 1998 roku, podczas tak zwanej “cichej akcji”. W kolejnych epizodach zrekonstruowane zostaną m.in. katastrofy w kopalniach Nowy Wirek (1995 rok) oraz Makoszowy (1958 rok).

Producentem i reżyserem cyklu był Radosław Dunaszewski, zaś realizatorami - Eliza Kowalewska i Kuba Karyś, którzy wyreżyserowali również po jednym odcinku.

“Katastrofy górnicze” pokazywane będą w TVN-ie we wtorki o 21.30 począwszy od 30 listopada br., czyli po zakończeniu emisji w tym paśmie drugiego sezonu serialu “Usta Usta”.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"