SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple żąda oddania domeny ap.pl. „Fonetycznie identyczna z naszym znakiem towarowym”

Koncern Apple domaga się uznania, że korzystanie z domeny ap.pl narusza jego prawa. Amerykański producent twierdzi, że adres wprowadza użytkowników w błąd i jest zbyt podobny do nazwy Apple. - Apple działa z pozycji siły wymuszając na pojedynczej osobie fizycznej podporządkowanie się jego decyzji - podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Artur Janiszewski, właściciel domeny.

Dołącz do dyskusji: Apple żąda oddania domeny ap.pl. „Fonetycznie identyczna z naszym znakiem towarowym”

64 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dick
To może niech zażądają też opłat od sprzedawców jabłek? Apple to pospolite słowo. Nazwy "jabłko", "ćwierkanie" (ani brzmienia fonetyczne, na co powołują się prawnicy) nigdy nie powinny zostać objęte ochroną. Co innego znaki graficzne - to OK. Poza tym niech się wykazują kreatywnością i tworzą nowe znaczenia słowotwórcze - dobry przykład "facebook" (jakby to nie brzmiało po polsku - twarzoksiążka? - ale OK, wymyslili to mają). Amerykańskie przepisy są beznadziejne pod tym względem. W Polsce zarejestrowanie zwyczajowych słów jako chronionej nazwy nie przejdzie. I dobrze.
12 10
odpowiedź
User
Edi
Dlatego nigdy nie mialem i miec nie bede zadnego produktu od tych zlodziejow.
24 8
odpowiedź
User
Gie
Rzućcie okiem na logo Związku Sadowników RP. Tylko czekać jak to jabłko z listkiem zostanie uznane za identyczne jak logo Apple.
18 10
odpowiedź
User
Bazyli
Małe sprostowanie...Obecny abonent domeny nie jest osobą fizyczną skoro prowadzi działalność gospodarczą...
11 13
odpowiedź
User
33768
Małe sprostowanie...Obecny abonent domeny nie jest osobą fizyczną skoro prowadzi działalność gospodarczą...


Jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. W polskim prawie wyróżniamy osoby fizyczne i osoby prawne, a osobą prawną nie jest z całą pewnością (pomijam jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej)
21 8
odpowiedź
<