SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz mniej kobiet w roli ekspertek w telewizji. Najczęściej zapraszano minister Annę Moskwę

Z 24 proc. w 2021 r. do 21 proc. w 2022 roku spadł udziału kobiet występujących jako ekspertki w najpopularniejszych telewizyjnych serwisach informacyjnych w Polsce - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. Najczęściej w polskich mediach występują polityczki - Anna Moskwa, Ursula Vonder Leyen i Marlena Maląg.

Dołącz do dyskusji: Coraz mniej kobiet w roli ekspertek w telewizji. Najczęściej zapraszano minister Annę Moskwę

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol z Wadowic
Cóż, najwidoczniej w badanych dziedzinach ekspertów płci żeńskiej (ekspertek, ekspercic, ekspertess) jest mniej. Jeżeli tak Was to boli, drodzy postępowcy, to jesteście obrażeni na rzeczywistość, w której żyjecie. To naturalne, że kobiety mniej interesują się pewnymi sprawami, np. polityką czy sportem. Tak było, jest i prawdopodobnie zawsze będzie. Czyżbyście podobnie bacznie obserwowali odsetek ekspertów płci męskiej wśród komentujących stylizacje gwiazd? :)
PS Skoro używacie feminatywu, nie musicie stosować określenia "kobiet". Albo "coraz mniej ekspertek", albo "coraz mniej kobiet w roli ekspertów". Mężczyzna nigdy nie będzie "ekspertką" czy tam inną zaśmiecającą język polski "skarpetką".
14 5
odpowiedź
User
Fifi
...która, dodajmy, czasem plotła trzy po trzy.
9 5
odpowiedź
User
Jurek
Kuzik15 przestań kłamać nikt nie będzie głosować Sz......
6 7
odpowiedź
<