SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak stwierdził, że opłata audiowizualna może zostać wprowadzona jeszcze w bieżącym roku. Uzasadnił, że to nowoczesne rozwiązanie, na które stawiają inne kraje, np. Niemcy.

Dołącz do dyskusji: Dworak: opłata audiowizualna już w tym roku

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Zdroju zbiera Ci się, najpierw ACTA, teraz haracz na reżimowe media- do tego niestety powinien wkroczyć niejaki Palikot zaproponować zakodowanie TVP i opublikować kto z PO jest przeciw- czyli za okradaniem społeczeństwa i kolejnym podatkiem. A co do wojewódzkich telewizyjek TVP- gratuluję hipokryzji pojęcie telewizji regionalnej, którą 12 lat temu z wymyśleniem podziału na 16 (zamiast pierwotnego 8) zarżnięto.
odpowiedź
User
abonament feee

TVP S.A.- a abonament Po pierwsze powinniśmy przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego, z którego dowiemy się, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska S.A. tylko na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Umowa to jednak - coś za coś - płatnik daje pieniądze za ... no właśnie ? Ten kto daje pieniądze stawia warunki - rzymska zasada znana od lat. Stworzenie TVP S.A. - jest innym podmiotem gospodarczym niż TVP (za innych czasów) i jako osoba prawna powinna takie umowy zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP jako organu państwa, którego dotyczyły różne ograniczenia, szczególnie płacowe. A chciało się , płacić swoim pupilom - itp... krociowe wynagrodzenia to powstała TVP S.A. jako Spółka prawa handlowego mogła już tak działać Biznes - to Biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały. Zapomniano tylko, że ustawa o abonamencie też już ich nie dotyczy i tu klops. Reasumując Ci - co płacą datki na TVP S.A. robią to z przyzwyczajenia oraz z braku wiedzy, że nie muszą tego robić. Rada Nadzorcza TVP Spółka Akcyjna powinna być natychmiast odwołana i postawiona w stan oskarżenia pod zarzutem nienależytego sprawowania swoich funkcji, które są wysoko opłacane, a Zarząd Spółki również za bezczynność i świadome generowanie strat Spółki. Pytanie co na to właściciel udziałów - pewnie też liczy na narodową zrzutkę, bo "ciemny" Lud ma tak już "sprany mózg" , że nie "kuma" i w zębach kasę przyniesie, szczególnie jak "donosiciel" znaczy listonosz będzie mógł go "podkablować" - uprzejmie donieść. Wypowiedź D.Tuska z dnia 29 kwietnia 2008r "Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. Liczę na poparcie w Sejmie i w Senacie, a także na poparcie pana Prezydenta dla tej szybkiej ustawy, która znosi obowiązek abonamentowy wobec emerytów i rencistów. Z oczywistych względów - także społecznych - szczególnie dla tej grupy dodatkowy ciężar, jakim jest abonament, urąga poczuciu przyzwoitości."

Finansowanie spółek z powszechnych danin jest niedozwoloną pomocą publiczną, niezgodną z prawem polskim i unijnym.
2. Poczta Polska nie ma prawa ścigać za nie zapłacony abonament, bo też jest spółką handlową. Równie dobrze można by powierzyć te obowiązki sieci Biedronka.
3. Poczta Polska nie ma prawa do wystawiania tytułów egzekucyjnych (odkąd przestała być "urzędem pocztowym" stając się Pocztą Polską Spółka Akcyjna). Aby ściągnąć "dług" za abonament, musi tak jak każdy podmiot gospodarczy wystąpić do sądu i wykazać, że dług jest wymagalny, a następnie z wyrokiem do komornika.
4. Abonament nie leży w kompetencji urzędów skarbowych.
5. Wszelkie artykuły na temat abonamentu na tym i innych portalach są niczym innym jak tylko "lokowaniem produktu" i straszeniem sponsorowanym. Obecny stan prawny jest taki, że jak ktoś się uprze że abonamentu nie zapłaci, to można mu skoczyć. A ci, co nigdy nie zarejestrowali odbiornika mogą już wogóle spać spokojnie.

7 grudnia 2011 pobieranie opłaty radiowo-telewizyjnej kwestionuje Komisja Europejska. System finansowania Telewizji Polskiej jest bowiem niezgodny z unijnym prawem (albo reklama albo abonament!). Komisja Europejska poinformowała, że pobieranie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez publiczną Telewizję Polską stoi w sprzeczności z prawem europejskim. Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu. Dodam, że prawo unijne jest prawem nadrzędnym nad prawem polskim. Jeżeli rząd polski nie dostosuje się do nakazów, będzie można domagać się również odszkodowania za szantaż! Oświadczenie takie przekazała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaznaczyła w nim, że dalsze, nieuzasadnione łamanie przepisów może mieć poważne konsekwencje. Do tego stopnia, że KE może nakazać KRRiT zwrot wszystkich środków pozyskanych z abonamentu
zwiń
odpowiedź
User
Błysk
Jan Dworak już po roku zauważył istnienie nowoczesnej technologii. Dokładnie rok temu chciał wyciągać abonament przez nasze gniazdka elektryczne.
odpowiedź