SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie pozew TV Puls w sprawie DVB-T2. „Jest dużo gorzej niż zakładaliśmy”

Widzowie naziemnej telewizji cyfrowej, którzy posiadają starsze sprzęty, tracą w kolejnych regionach dostęp do m.in. TVN, Polsatu i TV Puls, a główne stacje TVP nie muszą przechodzić na nowy standard DVB-T2/HEVC. Szef TV Puls Dariusz Dąbski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiada pozwanie skarbu państwa i mówi o „nierównym traktowaniu uczestników rynku”.

Dołącz do dyskusji: Będzie pozew TV Puls w sprawie DVB-T2. „Jest dużo gorzej niż zakładaliśmy”

60 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AntySnob
Szczerze pisząc, to gdyby Polsat dogadał się z TVN i Puls, to spokojnie, wspólnie mogliby nadawać w ramach mux4, który nie musiał przechodzić na nowy system.
odpowiedź
User
zdzicho
Zmiana systemu została wymuszona przez UE gdyż częstotliwości przyznane Polsce po refarmingu nie pozwalają na kontynuację (poza mux3) nadawania w DVB-T ze względu na zbyt duże obszary pokryte tym samym kanałem (SFN). .

Bzdura. MUX3 także obecnie działa w dużych sieciach SFN. Jego prawa fizyki nie dotyczą?

Odpowiedzialna za nadawanie firma Emitel jest w rękach brytyjskich..

Co to ma do rzeczy? Firma robi to co zlecą urzędy.


Rząd ze względu na wojnę na Ukrainie przesunął przejście nadawania TVP.

Zrobił to za 5 dwunasta. A o wojnie wiadomo conajmniej od początku lutego, a władze mają dane wywiadowcze które tą wiedzie pozwowaały im posiąść jeszcze w ubiegłym roku.
Poza tym prywatnych nadawców wojna nie dotyczy? Oni także mają swoje programy informacyjne, które odbierają miliony Polaków. Nie wszyscy oglądają TVP.
To tylko pretekst. Nie zmienia się reguł dla jednego podmiotu w trakcie gry. Mogli wstrzymać przejście wszystkich o rok. Sytuacja TVP nie różni się niczym pod względem technicznym od nadawców prywatnych, co wykazałem w pierwszej bzdurze jaką napisałeś.

ale zaoferował pomoc prywaciarzom poprzez dotowanie zakupu dekoderów.

Ta pomoc dotyczy także TVP, gdyby TVP to nagłośniła poziom wiedzy byłby większy.

Więc się zastanawiam jak TV Puls chce coś ugrać w sądzie.

To zastanów się raz jeszcze w świetle tego co skontrowałem z Twoich bzdur. Podmioty traktowane są nierówno i to jest bardzo duża podstawa do wygrania sprawy w sądzie.
odpowiedź
User
rycho
AntySnob - to nie byłoby takie proste technicznie kontynuować nadawanie w DVB-T na częstotliwościach które przyznano Polsce dla multipleksu 4. Np Opole, Katowice, Bielsko Biała, Kraków i Tarnów nadają ten multipleks na kanale 21. DVB-T2 daje sobie radę z tak dużym obszarem ale na DVB-T pojawiłyby się duże zakłócenia.
odpowiedź
<