SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Poznań z zyskiem. Wpływy 15 proc. w górę, 89 proc. z abonamentu i rekompensaty

W ub.r. Radio Poznań osiągnęła wzrost przychodów o 15,1 proc. dzięki o 24 proc. większym wpływom z abonamentu rtv i rekompensaty, a mimo spadku wpływów komercyjnych o 29 proc. Rozgłośnia ograniczyła koszty, a jej wynik netto poszedł w górę z 756 tys. zł straty do 1,7 mln zł zysku.

Dołącz do dyskusji: Radio Poznań z zyskiem. Wpływy 15 proc. w górę, 89 proc. z abonamentu i rekompensaty

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Gdyby nie państwowe dofinansowanie (89% przychodów) to wciąż szorowałoby finansowo po dnie. Teraz już szoruje po dnie wyłącznie słuchalnością.

Wniosek jest taki, że media państwowe są pasożytem żyjącym na suwerenie i powiedzmy oferującym produkt, który można za darmo mieć w komercji. W odróżnieniu od nich np. szpitale, które generują olbrzymie koszty nie mają darmowych odpowiedników do których suweren mógłby się udać. W dalszej analizie można sobie odpowiedzieć, które kosztowne państwowe produkty są potrzebne, a które zbędne.
odpowiedź
<