SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nierówność nadawców w telewizji naziemnej. Prezes TV Puls: to jest złe dla Polski

Mimo, że proces refarmingu zakończył się już trzy miesiące temu, nie milkną echa sprawy, bo cały czas milion gospodarstw domowych nie ma dostępu do telewizji naziemnej w nowym standardzie. Zdaniem przedstawicieli stacji komercyjnych decyzja o pozostawieniu kanałów Telewizji Polskiej w starym standardzie była nagła, podzieliła widzów, a dla nich oznacza ogromne straty.

Dołącz do dyskusji: Nierówność nadawców w telewizji naziemnej. Prezes TV Puls: to jest złe dla Polski

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikolaj
Głupszych argumentów nie popartych faktami w życiu nie słyszałem. Badanie Nielsena oceniło że nie MUX3 a MUX8 jest beneficjentem przejścia na DVBT2. Miliony wykluczonych pomimo dotowania zakupu dekoderów? Naprawdę???


Czytasz wybiórczo te badania - dla przykładu (dane w punktach % - nie dynamice) we wrześniu rok do roku TVP1 zyskał w naziemnej TV 6p% a TVP2 16p% podczas gdy Polsat stracił 15p% a TVN stracił 10p%,.
W tym samym okresie Jedynka straciła w kablu 8p% a Dwójka 15p%(!!!) podczas gdy TVN osunął się zaledwie o 2p% a Polsat zyskał 9p%.
Na satelicie z kolei spadek Jedynki to 9p% a Dwójki spadek 6p% podczas gdy satelitarnie Polsat zyskał 4p% aTVN spadł o 5p%.

To dane dla grupy 4+
odpowiedź
User
Marcin Kowalczyk
Telewizja publiczna jest ważniejsza niż jakikolwiek prywatny nadawca.

Telewizja publiczna, to dobro wspólne i narodowe, prywatna stacja, to prywatna stacja. Nie może być traktowana na równi z publicznym nadawcą. W okresie działań wojennych, dla utrzymania spokoju i porządku publicznego, potrzebny jest przekaz od ludzi sprawujących władzę w kraju, a nie od dziwnych ludzi, o niejasnych powiązaniach.
odpowiedź
User
Max
Aktualnie w ramach telewizji naziemnej mamy jeszcze kilka dublujących się pozycji - przykładowo kanały TVP1, TVP2 i TVP Info są zdublowane na testowym multipleksie TVP DVB-T2/HEVC. Wynika to z faktu, że MUX-3 nadający w starym standardzie przyjął siatkę nadajników przystosowaną pod DVB-T2 - uruchomiono nowe nadajniki, zwiększono moc obecnych. To powoduje, że u niektórych odbiorców odbiór MUX-3 jest utrudniony, zakłócony lub niemożliwy, bo nadajniki same siebie zakłócają.
odpowiedź
<