SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Puls z archiwum cyfrowym. Stacja gotowa na HD

Telewizja Puls do końca tego roku uruchomi archiwum cyfrowe. System ten zapewni produkcję, emisję i archiwizację programów TV Puls i Pulsu 2 bez wewnętrznego obiegu taśm.

Dołącz do dyskusji: TV Puls z archiwum cyfrowym. Stacja gotowa na HD

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OUT
"ŁM" napisał(a): @OUT

Nie bądź taki mądry 'znafco' telewizji. Przypomnij sobie, że do momentu wyłączenia analogu Puls był stacją raczej niszową, odbieraną jedynie w kilku województwach. Stacją ogólnopolską stał się dopiero po zakończeniu cyfryzacji, gdzie jej zasięg wzrósł o kilkadziesiąt procent. W związku z małym zasięgiem, dochody z reklam również były nie porównywalnie mniejsze. Po osiągnięciu zasięgu ogólnopolskiego stacja faktycznie zaczęła zarabiać grubą kasę, to też mogą sobie teraz pozwolić na takie wdrożenie.
Jak ci się wydaje, ile kosztuje wdrożenie takiego archiwum? Według tego co napisałeś pewnie z z 1000 zł? Zejdź na Ziemię. Mowa tutaj o milionach zł. na samą infrastrukturę. Żadnego początkującego 'gracza' na rynku TV nie stać na taki wydatek. Najważniejsi są ludzie, sprzęt, studia itp. Zatem według mnie jest się czym chwalić.


Jeśli planuje się telewizje opartą na formatach cyfrowych to trzeba mieć przecież gdzie trzymać pliki. I wszystko co wchodzi do systemu musi być porządnie opisane, żeby można było tego używać w przyszłości. I to w zasadzie plus jakaś baza danych starczy do wyczerpania definicji cyfrowego archiwum. Koszt zależy od planowanej objętości lecz na początku można się oprzeć nawet o sprzęt wręcz domowy byle z czasem doprowadzić to do standardów profesjonalnych. Także nie trzeba wydawać od razu miliona. Trzeba tylko wiedzieć, że to jest konieczne i to jakoś umieć zaplanować i wdrożyć. Symulując: archiwum na 1000h materiału hd @ 25mbps to jakieś 10 TB (w h.264). To są objętości do uzyskania nawet przy niezbyt wielkiej macierzy opartej na dyskach sata za kilkadziesiąt tys. pln. Do tego darmowa baza danych a jest tego multum. Plus człowiek który to potrafi poskładać do kupy. Naprawdę nie mówmy tu o milionach bo to śmieszne. Z czasem i potrzebami można rozbudowywać system i wydawać kolejną kasę ale nie róbmy z tego czarów. To serwer plików z podłączoną bazą danych.

A co do genezy to właśnie dlatego napisałem, że moim zdaniem ktoś tu się nie zna bo podobnie jak kamery, studio, playout - archiwum musi być od początku.A jak ktoś nie ma na to kasy to może powinien się pieczeniem pączków zająć ;-)
9 8
odpowiedź
User
OUT
"obi" napisał(a): @OUT, jesteś głupi tak sam z siebie czy ktoś ci pomaga?


Tak. Jestem taki głupi sam z siebie i z powodu tego, że pracuje przy projektach medialnych prawie 20 lat praktykancie ;->
11 8
odpowiedź
User
Tomasz
Dla sprostowania - w TV PULS do emisji służy system vowos playout a firma SAD nie ma nic wspólnego z EMISJĄ. Stąd system archiwum nie zapewnia żadnej emisji i firma SAD nie ma z nim nic wspólnego.
19 10
odpowiedź
User
Łukasz Janas
Posty na forum są kasowane. Nieładnie.
17 8
odpowiedź
User
Marian
kasuje ten kto ma władze
9 8
odpowiedź
<