SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVP wyciąga konsekwencje wobec dziennikarzy po interwencji RPO

Po tym, jak pod koniec września TVP Info pokazało na wizji starszą kobietę w zaplamionej odzieży jako ilustrację jednego z materiałów, Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do prezesa TVP z interwencją. Mateusz Matyszkowicz wyjaśnił w odpowiedzi, że osoby odpowiedzialne za tę emisję zostały ukarane, wyraził też ubolewanie z powodu emisji. „W pełni podzielam pańskie oceny” – napisał. Rzecznik poprosił tez KRRiT o zbadanie sprawy, ale odpowiedzi jeszcze nie dostał - nie wiadomo zatem, czy wdrożono procedury sprawdzające.

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP wyciąga konsekwencje wobec dziennikarzy po interwencji RPO

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niesluchacz
Skoro ujęcie było skarżone, czy trzeba je bezpośrednio przypominać w materiale?
odpowiedź
User
#STRAJKWTVP
Za chwilę na butach chłopaczka.wynoliosą.Na Woro mówią wszyscy o strajku. Niech on i inne kreatury już się nie pokazuje.Wszyscy dyrektorzy pakują się.
odpowiedź
User
STRAJKTVP_GRUDZIEN
Ludzie z Woro organizują się, by wyprosić te partyjne mordy z dyrektorskich krzesełek.Obrona ich pensyjek zabiera chleb, ponieważ produkcja jest wstrzymana.Komunikat z korytarzy na Woronicza:


Koleżanki i Koledzy,

Wasza praca i wysiłek są zaprzepaszczane i ośmieszane przez bandę amatorów na stanowiskach dyrektorskich w Telewizji Polskiej. W historii Spółki nie było dotąd okresu, w którym działania dyrekcji - doprowadzają do podważenia sensu istnienia TVP S.A. w oczach Opinii Publicznej. Przestępstwo nadużycia zaufania, uregulowane w art. 296 k.k., to działanie na niekorzyść Spółki Skarbu Państwa godzące w jej, nasze i naszych rodzin podstawowe interesy egzystencjalne. Dlatego w trosce o naszą pracę i istnienie TVP S.A. - w czasie poprzedzającym STRAJK - zalecamy:
1.Zaprzestania wykonywania poleceń służbowych wobec dyrektorów wszystkich jednostek organizacyjnych TVP S.A.
Żądamy:
1.Ustąpienia dyrektorów wszystkich jednostek TVP S.A. i podjęcia ich obowiązków przez wicedyrektorów, lub osoby wyznaczone przez kolegia - do momentu powołania nowych władz TVP S.A.
2. Uznania wszystkich bieżących decyzji dyrektorów jednostek za kryminogenne, niewiążące i niebezpieczne dla interesów TVP SA. - z naciskiem na decyzje ws. zmian w umowach zatrudnienia, wydłużania wypowiedzeń i wysokości odpraw.
3. Notarialnego spisania wszystkich nieprawidłowości w zarządzaniu Spółką i przekazanie ich w formie raportu nowym władzom TVP S.A.

Dziękujemy za już otrzymane pytania i informacje na temat nadużyć Waszych przełożonych na stanowiskach dyrektorskich. Skala patologii, uzurpacji i zwykłej "palmy" jest niestety przytłaczająca. Dyrektorom radzimy zrezygnować już z osobistych kierowców. Nie zapobiegnie to dyscyplinarnemu wyrzuceniu z hukiem w nadchodzących dniach, ale zmniejszy efekt tragikomiczny w oczach pracowników.
Kategorycznie zalecamy także wstyd - za zwalnianie samotnych matek z dziećmi za udział w marszach byłej opozycji - zwłaszcza w redakcji dla dzieci. Jak pani nie wstyd pani ex "dyrektor"?!

Kolejne zgłoszenia prosimy kierować na adres: pptvpodrodzenie@gmail.com
odpowiedź