SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zdrożeją telewizory i smartfony - przez opłatę na rzecz artystów

Ministerstwo Kultury przygotowuje się do wprowadzenia rozporządzenia, które nałoży na producentów m.in. komputerów, smartfonów i telewizorów opłaty z tytułu praw autorskich. Ceny tych urządzeń mogą wzrosnąć nawet o 3 procent.

Dołącz do dyskusji: Zdrożeją telewizory i smartfony - przez opłatę na rzecz artystów

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mkaleos
To rozumiem, że jak teraz kupię komputer lub telewizor, to będę mógł bez przeszkód słuchać i oglądać co chcę i z różnych źródeł, bo już haracz do ZAiKsu został zapłacony.
17 8
odpowiedź
User
tolek
Czy zatrudnią jakichś artystów - czy rodzinę Dowborów?
14 8
odpowiedź
User
diabeusz
"Opłaty pobierane w Polsce są na daleko niższym poziomie od opłat pobieranych w innych krajach europejskich. Zmiana istniejących przepisów wydaje się w tej sytuacji pożądana - podkreśla Anna Biernacka, kierownik zespołu ds. organizacyjnych w ZAiKS."

Zarobki też są na daleko niższym poziomie głupia babo (;
14 8
odpowiedź
User
WartyNurt
Czy rząd mamy po to aby wymyślał coraz głupsze daniny?. Kupujemy politykom i ich rodzinom odzież,obuwie,samochody,przeloty samolotami,podróże kolejami,autobusami ,lokale płacą za odtwarzaną muzykę z płyt,płacimy abonament za radio,telewizję i teraz jeszcze wszyscy,których stać na zakup sprzętu RTV będą wzbogacać producentów chałtury,na którą nie ma popytu.W większości ludzi ledwo stać na "utrzymaniu się na powierzchni " a już kolejny minister wiąże kamień u szyi,mając nadzieje ,że się biedak nie utopi. Jeżeli ministrowie są od tego aby nakładać nowe podatki,bez innych pomysłów wzbogacających społeczeństwo,to niech mają honor pożegnać się ze stanowiskiem.Nieudaczników mamy za dużo,a za mało ludzi zdolnych z otwartą głową.
12 8
odpowiedź
User
nn
Jeszcze jeden haracz?!!! Trzeba wiedzieć, że banda nieudaczników znanych jako "polscy twórcy" już przecież strzyże wszystkich obywateli pobierając parę procent np. od KAŻDEGO abonamentu kablowego i satelitarnego, miesiąc w miesiąc. Poza tym banda nieudaczników znana jako "polscy filmowcy" dodatkowo strzyże obywateli na parę procent miesięcznie od każdego abonamentu kablowego, satelitarnego, biletów kinowych itd na tzw. Polski Instytut Sztuki Filmowej, czyli towarzystwo wzajemnej adoracji przyznające sobie milionowe dotacje na żałosne produkcje za... NASZE pieniądze.
Obywatele RP są zwyczajnie OKRADANI przez kolejną grupę pasożytów, zawsze oczywiście pod szczytnym hasłem "ochrony polskiej kultury". A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcą jeszcze więcej, trzeba im powiedzieć SPIER....Ć i odebrać NASZE pieniądze.
13 8
odpowiedź
<