„New York Magazine” publikuje listę klinik, w których Amerykanki mogą dokonać aborcji

Najnowszy numer „New York Magazine” (New York Media) opublikował listę klinik, w których Amerykanki mogą dokonać aborcji, uzupełniony 8-częściowym poradnikiem co zrobić mają mieszkanki stanów, w których dostęp do aborcji jest ograniczony lub jest ona zupełnie zakazana. Przewodnik jest też dostępny w serwisie pisma - jako interaktywna baza danych.

jk
jk
Udostępnij artykuł:
„New York Magazine” publikuje listę klinik, w których Amerykanki mogą dokonać aborcji

Publikacja ukazała się w numerze, który będzie dostępny do 6 czerwca i jest reakcją na informacje, jakoby amerykański Sąd Najwyższy miał podważyć prawo do aborcji, ustanowione w latach 70-tych po sprawie Rose V. Wade. „New York Magazine” przypomina, że w zasadzie najnowsza publikacja jest swoistą reedycją, bowiem już w 1972 roku pismo opublikowało przewodnik po tym, gdzie i jak znaleźć usługi aborcyjne na terenie Nowego (na rok przed legalizacją aborcji we wszystkich 50 stanach). „W 2022 r., jasne jest, że te zasoby są bardziej istotne, niż kiedykolwiek” – można przeczytać we wstępniaku „NYM”.

Internetowa wersja poradnika (dostępna w dziale "The Cut") oprócz zestawienia spisu klinik aborcyjnych, umożliwia wyszukiwanie szpitali, klinik i ginekologów według kodu pocztowego, ale także pomaga rozeznać się w funduszach aborcyjnych, podsuwa pomoc w kwestii transportu i podaje informacje o zasobach zdalnych (np. w jaki sposób i gdzie otrzymać pigułkę aborcyjną w przesyłce pocztowej).

Zawiera także informacje o ochronie cyfrowego śladu (użyteczne w stanach z zupełnie zakazaną aborcją), ale także „pierwszoosobowe sprawozdanie z samodzielnej aborcji”, autorstwa dziennikarki Isadory Gold, oraz rady, jak uważać na „zwodnicze, antyaborcyjne centra ciąży kryzysowej” – miejsca przedstawiane w ten sposób w sieci, nie będące tak naprawdę punktami pomocy.

„New York” (lub „New York Magazine”) to amerykański dwutygodnik. Poświęcony jest tematyce kulturalnej, polityce i stylowi życia; publikuje też często rozmaite poradniki. Pismo ukazuje się od 1968 roku. Początkowo było skoncentrowane na Nowym Yorku i jego mieszkańcach, po 2004 roku jednak zyskało charakter ogólnokrajowy. W 2018 roku pismo wprowadziło paywall na wszystkich swoich serwisach.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Anna Andrzejewska dyrektorką strategii w One Eleven. "Zaplanowana sukcesja"

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Dorota Bigo-Sułowska pożegnała sie z Google. Została chief growth officerem w Salestube

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Nowy szef "Teleskopu" w TVP3 Poznań

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Seider i Wróblewski przechodzą z VML do VerdeAgency

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Liverpool łączy siły z marką Tommy Hilfiger

Globalna kampania M&M’s i Marvel

Globalna kampania M&M’s i Marvel