TVP będzie relacjonować 32. Finał WOŚP

Po latach Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca na anteny Telewizji Polskiej. Głównym nadawcą telewizyjnym pozostaje Warner Bros. Discovery.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

W tym roku po raz ósmy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokaże na swoich antenach TVN. Warner Bros. Discovery podpisał pod koniec 2023 roku stosowną umowę z Fundacją Jerzego Owsiaka. W ramówce TVN zapisano już wejścia z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (o 12:35, 13:40, 16:05, 18:35, 19:45, 22:00), relacja mają być też nadawane TTV i TVN24.

W styczniu szef Fundacji Jerzy Owsiak potwierdził, że transmisje z Finału WOŚP wrócą do TVP.

"Jak przekazuje nam WOŚP taka decyzja zapadła po uzgodnieniu z TVN. Nie spotkaliśmy się z żadnym z tej strony sprzeciwem" – powiedział „Gazecie Wyborczej” Owsiak.

32. Finał WOŚP w Telewizji Polskiej - plan transmisji

Na Dwójce Finał WOŚP będzie relacjonowany w kilku wejściach – o godzinie 16:10, 19:20, 21:00. O godzinie 23:15 w ramówce zaplanowano Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał akcji o godzinie 21:15 pokaże także telewizyjna Jedynka. Będzie to 15-minutowa relacja.

Na antenie TVP3 Warszawa wydania specjalne z Finału WOŚP zaplanowano w ramówce programów „Warszawski Dzień” o godzinie 10:00, następnie w „Dzienniku Regionów” o o 12:00,16:45, „Kurierze Warszawy i Mazowsza” o 14:30. Wydanie Specjalne z Finału WOŚP na żywo w TVP3 Warszawa od 17:00 . Wydarzenie będą pokazywały także popołudniowe i wieczorne programy „Telewizyjny Kurier Warszawski” o 18:30, „Kurier Mazowiecki” o 18:48.

W Telewizji Polonia Finał WOŚP zagości w niedzielę w kilku 10-minutowych relacjach o godzinie 18:05, 19:00 i 22:55. Stacja pokaże także w sobotę 27 stycznia specjalne wydanie „Tu Polska” poświęcone WOŚP.

WOŚP była wykluczona z TVP

Po objęciu prezesury w TVP przez Jacka Kurskiego publiczny nadawca przestał współpracować z Orkiestrą Jerzego Owsiaka. WOŚP przeniósł więc transmisje do TVN. Co więcej, WOŚP stało się obiektem ataków ze strony TVP, z programów publicznego nadawcy rugowano „wośpowe” serduszka i szczątkowo podano informacje o kolejnych Finałach.

Poprzedni Finał WOŚP w TVN śledziło średnio 646 tys. osób, co przełożyło się na 6,54 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 8,65 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32. Fundacja Jerzego Owsiaka zbiera fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowa twarz Magdaleny Ogórek. Przepytuje polityków i promuje suplementy na Instagramie

Nowa twarz Magdaleny Ogórek. Przepytuje polityków i promuje suplementy na Instagramie

Nie czekaj! Zostało tylko 10 dni na zgłoszenie się do naszego konkursu dla dziennikarzy

Nie czekaj! Zostało tylko 10 dni na zgłoszenie się do naszego konkursu dla dziennikarzy

7 kanałów zabiega o koncesje satelitarne. KRRiT chce dodatkowych informacji [TYLKO U NAS]

7 kanałów zabiega o koncesje satelitarne. KRRiT chce dodatkowych informacji [TYLKO U NAS]

Nowe odcinki "The Floor" w TVN już w lutym. Stacja szykuje wiele zmian [NASZ NEWS]

Nowe odcinki "The Floor" w TVN już w lutym. Stacja szykuje wiele zmian [NASZ NEWS]

Internet oszalał na punkcie wspomnień z 2016 roku. Ekspert zwraca uwagę na jedno

Internet oszalał na punkcie wspomnień z 2016 roku. Ekspert zwraca uwagę na jedno

Polska marka odzieżowa zmienia logo. Pierwszy raz od powstania 40 lat temu [TYLKO U NAS]

Polska marka odzieżowa zmienia logo. Pierwszy raz od powstania 40 lat temu [TYLKO U NAS]