„Taniec z Gwiazdami” stracił widzów, ale Polsat nadal liderem rynku

Jesienne odcinki „Tańca z Gwiazdami” gromadzą średnio 1,59 mln widzów, o 510 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Polsat w czasie nadawania show nadal jest liderem rynku telewizyjnego.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
„Taniec z Gwiazdami” stracił widzów, ale Polsat nadal liderem rynku

W jesiennej ramówce „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” nadawany jest na antenie Polsatu w piątki o godz. 20.05, począwszy od 4 września br. Średnia oglądalność trzech odcinków jedenastej edycji show wyniosła 1,59 mln widzów, co przełożyło się na 12,30 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,44 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,98 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Widownia programu rośnie z odcinka na odcinek. Pierwszy śledziło 1,44 mln osób, drugi - niemal 1,67 mln, a trzeci - ponad 1,67 mln.

grafika

W porównaniu do emitowanego w analogicznym okresie ub.r. dziesiątego sezonu widowisko straciło 510 tys. widzów. Wówczas „Taniec z Gwiazdami” po trzech odcinkach śledziło 2,10 mln widzów, co przełożyło się na odpowiednio 14,81 proc., 10,12 proc. oraz 11,81 proc. udziału.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ogladalnosc-ninja-warrior-polska-2-polsat,7170468045284993a ##

Polsat w czasie emisji tanecznego formatu nadal zajmuje pierwsze miejsce w całym rynku telewizyjnym. Druga lokata należy do TVP1, która nadaje wtedy gł. „Pogodę”, „Alarm!”, „Leśniczówkę” i filmy fabularne, co daje stacji 11,48 proc. udziału. Trzecie miejsce zajmuje TVP2 (gł. „Barwy szczęścia”, „Postaw na milion” i „Anything goes. Ale jazda!”; 6,41 proc.), a czwarte - TVN (filmy w paśmie „Superkino”; 6,21 proc.).

Z kolei w grupie 16-49 Polsat jest trzeci, a w 16-59 - trzeci.

grafika

Jedenasta odsłona widowiska na antenie Polsatu nadawana była wiosną br., ale z powodu pandemii COVID-19 stacja zawiesiła show po pokazaniu dwóch odcinków. Produkcję 6 i 13 marca śledziło 1,93 mln widzów, co dało Polsatowi odpowiednio 13,09 proc., 10,44 proc. oraz 10,77 proc. udziału.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/kabaret-na-dobry-wieczor-paranienormalni-show-ogladalnosc,7170466377787521a ##

W „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami 11” biorą udział następujące gwiazdy: Julia Wieniawa, Nicole Bogdanowicz, Ania Karwan, Edyta Zając, Sylwia Lipka, Milena Rostkowska-Galant, Tomasz Oświeciński, Bogdan Kalus, Sylwester Wilk, Mikołaj Jędruszczak i Marcin Bosak, który występował tylko w wiosennych odcinkach show.

Jury „Dancing with the stars 11" bez zmian

Skład prowadzących i jury „Dancing with the stars 11” się nie zmienił. Gospodarzami show są ponownie Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna, a w jury zasiadają: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski i Michał Malitowski. Również i tym razem uczestników nie ocenia czwarty juror Aleksandra Jordan (tancerka nadal przebywa na urlopie macierzyńskim).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie

Co z TVN24 po przejęciu Warnera przez Paramount? Medioznawczyni: trudno nie uciec od obaw

Co z TVN24 po przejęciu Warnera przez Paramount? Medioznawczyni: trudno nie uciec od obaw

Gawkowski: po ataku na Iran wzmocniono monitoring cyberprzestrzeni Polski

Gawkowski: po ataku na Iran wzmocniono monitoring cyberprzestrzeni Polski

Paramount kupi Warner Bros. i HBO Max. Protest filmowców, dochodzenie gubernatora

Paramount kupi Warner Bros. i HBO Max. Protest filmowców, dochodzenie gubernatora