nc+: niektóre mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy dalej będą u nas, niebawem kupimy nowe prawa sportowe

Platforma nc+ podkreśliła, że „wykorzystała wszystkie dostępne możliwości”, żeby zatrzymać transmisje piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy, przy czym musi też „w zrównoważony sposób podchodzić do rosnących cen za prawa do transmisji sportowych”. Zaznaczyła, że niektóre mecze będą transmitowane w ogólnodostępnym Polsacie, więc będą dostępne także dla jej abonentów.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
nc+: niektóre mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy dalej będą u nas, niebawem kupimy nowe prawa sportowe

Oznacza to, że rozgrywki te po wielu latach znikną z kanałów nc+. Platforma N pokazywała je na wyłączność od 2006 roku, a wiosną 2013 roku, po fuzji z Cyfrą+, prawa przejęła nc+. W ostatnich latach udzieliła sublicencji Eurosportowi na niektóre mecze Ligi Europy i Telewizji Polskiej na mecze LM i LE z polskimi drużynami i finały.

Z kolei dla Polsatu będzie to powrót do pokazywania Ligi Mistrzów po paru latach przerwy. Nadawca transmitował te rozgrywki w latach 2000-2006, a w latach 2009-2012 pokazywał wybrane mecze.

W komunikacie wydanym w poniedziałek wieczorem nc+ podkreśliła, że zrobiła wszystko, by zatrzymać prawa do europejskich rozgrywek. - Niestety, musimy w zrównoważony sposób podchodzić do rosnących cen za prawa do transmisji sportowych, aby w przyszłości rozwinąć platformę nc+ z korzyścią dla naszych konsumentów i pracowników - zaznaczyła firma.

- Podczas gdy wiadomo, że utrata praw nie jest dobrą wiadomością ani dla nas, ani dla naszych abonentów, to branża płatnej telewizji cały czas ewoluuje i takie sytuacje występują co kilka lat - przykładem mogą być niedawne zmiany dotyczące praw do transmisji Bundesligi na polskim rynku - dodał operator.

Przypomnijmy, że pokazywanie Bundesligi po ośmiu latach zakończył właśnie Eurosport. Prawa do pierwszej i drugiej Bundesligi na cztery sezony kupiła Grupa Eleven Sports Network.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/140-tys-widzow-ligi-mistrzow-2016-2017-w-nc ##

W ostatnich latach wybrane mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy (m.in. te z polskimi drużynami) były obecne w kanałach ogólnodostępnych: od 2012 roku w TVP1, a wcześniej w Polsacie. nc+ jest przekonana, że również w latach 2018-2021 Telewizja Polsat będzie transmitowała najważniejsze mecze w swoim otwartym kanale, a ten jest dostępny w ofercie nc+.

- Według naszych informacji, od sezonu 2018, wybrane transmisje środowych meczów Ligi Mistrzów powrócą do kanałów bezpłatnych i podobnie jak mecz finałowy będą dostępne również dla abonentów nc+. Przypominamy, że wszystkie polskie kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będą pokazywane w kanałach bezpłatnych i dostępne dla abonentów nc+ - zapewnia platforma.

To dla operatora kolejne ważne prawa piłkarskie, które traci. W połowie 2015 roku transmisje piłkarskiej ligi hiszpańskiej i francuskiej przejęła od niego Grupa Eleven Sports Network.

Jednak nc+ w oświadczeniu wylicza rozgrywki, które nadal będzie pokazywać: „kolejny sezon rozgrywek m.in. Premier League, Lotto Ekstraklasy oraz mecze Superpucharu Hiszpanii i hiszpańskiego Puchar Króla, rozgrywki żużlowe (PGE Ekstraliga, Speedway Grand Prix i Speedway World Cup), najlepszą koszykarską ligę świata NBA, a także rozgrywki piłki ręcznej na najwyższym poziomie (Velux EHF Liga Mistrzów i Velux EHF Liga Mistrzyń, PGNiG Superliga)”.

- Jednocześnie pracujemy i rozwijamy nowe oferty, aby utrzymać i docelowo zwiększać atrakcyjność platformy nc+, a w ciągu kilku najbliższych dni poinformujemy o pozyskaniu nowych praw, ku zadowoleniu naszych abonentów - zapewnia platforma.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/nc-oferta-dla-seniorow-bez-abonamentu-rtv-jak-nie-placic-abonamentu ##

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące