Opłatomaty ING w Mysłowicach i Siedlcach

ING Bank Śląski uruchomił kolejne opłatomaty w Urzędzie Miasta  Mysłowice oraz Urzędzie Miasta Siedlce. Zainstalowane urządzenia to nowatorskie i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają przyśpieszyć obsługę klientów oraz zmniejszyć pracochłonność pracowników urzędu.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Opłatomat umożliwia klientom samodzielne dokonanie opłat komunikacyjnych lub podatkowych poprzez wybór rodzaju płatności za pośrednictwem ekranu dotykowego oraz zeskanowanie kodu wielowymiarowego (2D). Opłaty mogą być realizowane zarówno przez osoby fizyczne jak i podmioty gospodarcze.

Identyfikacja klienta następuje w poniższy sposób:

  • osoba fizyczna – podanie indywidualnego numeru PESEL (zeskanowanie dowodu osobistego i podanie brakujących pięciu cyfr na klawiaturze ekranowej),
  • osoba prawna – podanie dwóch indywidualnych numerów: NIP oraz numer PESEL osoby wpłacającej (zeskanowanie dowodu osobistego i podanie brakujących pięciu cyfr na klawiaturze ekranowej).

W przypadku płatności podatków z wykorzystaniem kodów nie ma konieczności identyfikacji podatnika ponieważ wszystkie dane zawarte są w kodzie, co znacznie przyspiesza proces obsługi płatności podatkowych.

Po dokonaniu poprawnej wpłaty klient otrzymuje potwierdzenie transakcji. Wpłaty są natychmiast widoczne i dostępne dla wydziału księgowego urzędu poprzez system bankowości internetowej ING BusinessOnLine. Opłatomat umożliwia realizację transakcji wyłącznie w formie gotówkowej i przyjmuje następujące nominały: 100 zł; 50 zł; 20 zł; 10 zł; 5 zł; 2 zł; 1 zł; 50 gr. Transkacje opłatomatowe są w pełni bezpieczne, realizowane w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Pierwszy w Polsce opłatomat został zamontowany przez ING Bank Śląski w styczniu br. w Chorzowie.  Do tej pory bank uruchomił już 8 urządzeń w całej Polsce. Opłatomat w Urzędzie Miasta Mysłowice został zamontowany przy ul. Powstańców 1, a w Urzędzie Miasta Siedlce w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Skwer Niepodległości 2.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. Będą nowe formaty

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Przyszły właściciel TVN wycofał reklamę, która uderzała w niego. "Ocenzurowali"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Insignia finalizuje repozycjonowanie. "Odchodzimy od wizerunku poprawnej agencji digitalowej"

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Programy opóźnione o minutę. Trwa strajk ostrzegawczy w mediach publicznych

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind
Materiał reklamowy

Studenci Akademii Leona Koźmińskiego stworzyli koncepcje nowej strony internetowej Mastermind

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę

Joanna Lorynowicz nową redaktor naczelną "Twojego Stylu". Jacek Szmidt przechodzi na emeryturę