Zmiany w Playerze i TVN24 GO. Komunikat dla użytkowników

Obecni i byli subskrybenci Playera oraz TVN24 GO otrzymali w ostatnich dniach e-maile z informacją o zmianie regulaminu. Usunięto z niego zapisy związane z europejską platformą internetowego rozstrzygania sporów, czyli ODR. Ma to związek z planowanym zakończeniem jej działalności.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
Zmiany w Playerze i TVN24 GO. Komunikat dla użytkowników

Europejska platforma internetowego rozstrzygania sporów (ODR) zakończy działalność 20 lipca 2025 roku. Unijna inicjatywa miała służyć do rozwiązywania sporów między konsumentami a przedsiębiorcami. Jak informuje prawo.pl, inicjatywa okazała się niewypałem. Rocznie za jej pośrednictwem było załatwianych mniej niż 200 spraw.

Platforma ODR (Online Dispute Resolution) powstała w 2016 toku. Klienci sklepów internetowych czy usług streamingowych mogli wypełnić prosty formularz skargi w dowolnym języku urzędowym Unii Europejskiej. Później skarga trafiała do organizacji zajmującej się polubownym rozstrzyganiem sporów. W zamyśle chodziło o szybkie rozstrzyganie sporów transgranicznych.

Zmiany od 20 marca

E-mail dla użytkowników Playera jest zatytułowany „Zmiana Regulaminu serwisu internetowego TVN - Konto TVN”. – Z dniem 20 marca 2025 r. uległ zmianie Regulamin serwisu internetowego TVN. Zmienione zostały głównie zapisy związane z planowanym zamknięciem europejskiej platformy internetowego rozstrzygania sporów tzw. platformy ODR – czytamy w wiadomości.

Kilka dni wcześniej podobne wiadomości otrzymali tez byli i obecni subskrybenci TVN24 GO. Po uchyleniu zapisów unijnego rozporządzenia, analogiczne zmiany w regulaminie powinny wprowadzić także inne usługi, które odwoływały się do platformy ODR.

Player, TVN24 GO i Max to serwisy streamingowe TVN Warner Bros. Discovery. Kiedy doszło do rebrandingu HBO Max na Max, do nowej platformy trafiły treści znane z TVN, Playera i Discovery. Player przestał sprzedawać pakiety roczne i z kanałami telewizyjnymi nowym subskrybentom. Premierowe seriale miały pojawiać się na Max.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Razem włączamy emocje" w reklamach Energi

"Razem włączamy emocje" w reklamach Energi

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Nowe kanały za darmo. Pokazują "Psi patrol" i inne treści stacji Nickelodeon

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Sylwester w Zakopanem z inną stacją niż TVP

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Giganci streamingu zamawiają mniej produkcji w Europie. Silna pozycja Polski

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?

Ilu widzów miał drugi sezon "Unboxing" w TVN?