Sprzedaż ogółem kulinarnego magazynu „Przepisy Czytelników” (Phoenix Press) w listopadzie 2012 roku wyniosła 445 891 egz. i w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej była niższa o 13,45 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.
Na drugim miejscu uplasował się konkurencyjny miesięcznik „Prześlij Przepis” (Grupa Burda), którego wynik w analizowanym okresie spadł o 18,55 proc. do poziomu 410 107 egz.
Na ostatnim miejscu podium uplasował się poradnikowy magazyn „Świat Kobiety” (Wydawnictwo Bauer). W listopadzie 2012 roku pismo to sprzedało się w liczbie 364 858 egz. W stosunku do analogicznego miesiąca rok wcześniej jego wynik zmalał o 11,83 proc.
Pierwszy magazyn luksusowy dla pań - „Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) - uplasował się dopiero na miejscu siódmym ze sprzedażą ogółem wynoszącą 266 378 egz.

Ogółem w pierwszej dziesiątce zestawienia najwięcej, bo aż sześć pozycji zajęły miesięczniki poradnikowe dla pań. Prócz wspomnianego już wcześniej „Świata Kobiety” w top10 znalazły się jeszcze takie tytuły jak: „Kobieta i Życie” (Wydawnictwo Bauer), „Dobre Rady” (Grupa Burda), „Poradnik Domowy” (Agora), „Claudia” (G+J Polska) oraz „Olivia” (Bauer).











