Radiofonia apeluje do KRRiT: nie zamykajcie naszego radia

Radiofonia wystosowała list otwarty do KRRiT w którym wyraża oburzenie wszczęciem procedury odebrania koncesji ich radiu. Jednocześnie zaprasza członków KRRiT do swojej redakcji i liczy na dialog w kwestii zatrzymania postępowania.

łb
łb
Udostępnij artykuł:

- Odebranie koncesji Radiofonii jest równoznaczne dla grupy kilkudziesięciu entuzjastów radiowych z utratą możliwości rozwoju, zdobywania doświadczenia, wymarzonej pracy oraz radości z tworzenia ambitnego i profesjonalnego radia tutaj - w Polsce, w Krakowie - w mieście tysięcy studentów. Nie możemy i nie chcemy się z tym pogodzić - pisze w liście zespół redakcyjny Radiofonii.

Redaktorzy zauważają, że oferta programowa stacji uległa znacznemu rozwojowi, a członków Krajowej Rady zapraszają do swojej siedziby w Krakowie. - Bardzo chcielibyśmy, aby przyjechali Państwo zobaczyć, jakie zaangażowanie młodych ludzi, studentów, towarzyszy produkcji programu radiowego - czytamy w liście. - Jeśli w Państwa opinii byłaby to strata czasu - być może to my powinniśmy odwiedzić Państwa siedzibę licząc na nawiązanie dialogu? Bardzo nam na tym zależy - pisze redakcja.

Decyzję o wszczęciu procedury KRRiT podjęła w lutym po przeprowadzonym monitoringu audycji, który wykazał, że nadawca Radiofonii narusza zapisy koncesyjne (więcej na ten temat).

- Z pewnością KRRiT zapozna się z treścią listu w ramach  prowadzonej właśnie procedury. Trudno określić w tej chwili , kiedy dokładnie zostanie zakończone postępowanie - mówi nam Katarzyna Twardowska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady.

Nadawcą studenckiej rozgłośni jest Fundacja Krakowskiego Akademickiego Radia Żak. Na początku lipca ub.r. należąca do Grupy RMF spółka Multimedia została partnerem strategicznym Fundacji i miała ją wesprzeć finansowo przy produkcji audycji (więcej na ten temat).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVN o nieprawidłowościach w firmie recyklingowej. Na Zero.pl promowano ją bez oznaczenia

TVN o nieprawidłowościach w firmie recyklingowej. Na Zero.pl promowano ją bez oznaczenia

Zaskakujący plan przyszłego właściciela TVN. Rozważa przeniesienie firmy

Zaskakujący plan przyszłego właściciela TVN. Rozważa przeniesienie firmy

Google Gemini i Google Pixel partnerami FC Barcelony

Google Gemini i Google Pixel partnerami FC Barcelony

W sieci krąży dezinformacja przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego

W sieci krąży dezinformacja przed defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego

Wydawca "Do Rzeczy" głębiej pod kreską. Inwestycje kosztują

Wydawca "Do Rzeczy" głębiej pod kreską. Inwestycje kosztują

Lepont pracuje dla Patrizia Aryton

Lepont pracuje dla Patrizia Aryton