Rafał Woś na czele "Tygodnika Solidarność"

Rafał Woś awansował w "Tygodniku Solidarność" na stanowisko redaktora naczelnego. Z pismem jest związany od dwóch lat.

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Rafał Woś na czele "Tygodnika Solidarność"
Rafał Woś w TV Republika

Od marca będę redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność" – poinformował Rafał Woś w środę na platformie X. – A Tygodnik to jest kawał 🇵🇱 historii. W kwietniu mamy 45. rocznicę pierwszego numeru! To wielka rzecz być częścią tej arcypolskiej i propracowiczej opowieści – podkreślił.

Jako naczelny Rafał Woś napisał już wstępniak do nowego numeru "Tygodnika Solidarność".

Poprzednio, od 2018 roku, redaktorem naczelnym "Tygodnika Solidarność" był Michał Ossowski. Pozostaje on prezesem wydawcy pisma (obecnie jest to Fundacja Promocji Solidarności, a wcześniej – spółka Tysol).

Funkcję wicenaczelnego tygodnika nadal pełni też Cezary Krysztopa.

Woś w "Tygodniku Solidarność", "DGP" i Republice

Rafał Woś wicenaczelnym "Tygodnika Solidarność" był od stycznia 2024 roku. Od jesieni 2024 roku prowadzi ze Sławomirem Jastrzębowskim cotygodniowy program "Lewy z bicepsem" w TV Republika (wcześniej tworzyli ten cykl w serwisie Salon24). Ponadto od lat pisze felietony do "Dziennika Gazecie Prawnej".

W "DGP" Rafał Woś w pełnym wymiarze pracował do połowy 2015 roku. Potem przeszedł do "Polityki", która nie przedłużyła mu umowy z publicystą niedługo po skrytykowanym przez niektórych czytelników tygodnika jego felietonu "Lewico, czas na współpracę z PiS. Trzeba budować z Kaczyńskim demokratyczny socjalizm" napisanego dla Gazeta.pl.

Od jesieni 2018 do maja 2021 roku Woś był związany z "Tygodnikiem Powszechnym", ponadto przez kilka lat pisał felietony do "Super Expressu". Po rozstaniu z "Tygodnikiem Powszechnym" dołączył do redakcji serwisu Salon24.pl, który w nowej odsłonie uruchomiła spółka Sławomira Jastrzębowskiego.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions