Rekomendacje znajomych i rodziny oraz reklamy TV najważniejsze przy wyborze pieluch

Funkcjonalność, dopasowanie i marka - to główne kryteria, którymi kierują się konsumenci przy zakupie pieluch. Natomiast gdy potrzebujemy dowiedzieć się, które z nich są najlepsze, kierujemy się bezpośrednio do osób nam znanych i zaufanych - wynika z globalnego badania firmy Nielsen.

km
km
Udostępnij artykuł:

44 proc. badanych na świecie stwierdziło, że najważniejszym źródłem informacji na temat pieluch są znajomi i rodzina. Na drugim miejscu znalazły się reklamy telewizyjne, na które wskazało 35 proc. respondentów.

Reklamy TV są szczególnie istotne na rynkach rozwijających się. Wymieniło je 44 proc. pytanych z Ameryki Łacińskiej, 39 proc. z regionu Azji i Pacyfiku oraz 37 proc. z Bliskiego Wschodu i Afryki. Mniej ważne są one natomiast w Europie (24 proc.) i Ameryce Północnej (16 proc.).

Za rekomendacjami znajomych i reklamami w telewizji w ujęciu globalnym znalazły się rekomendacje pracowników służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki - 27 proc.) oraz sklepowe półki (25 proc.). Mniej popularne są kanały internetowe, takie jak strony parentingowe (19 proc.), blogi tematyczne (17 proc.), witryny producentów i marek (15 proc.), portale społecznościowe (14 proc.), czy reklamy online (14 proc.).

grafika

Rodzice szukają produktów, które są przede wszystkim odpowiednie dla skóry ich dzieci. 40 proc. badanych na świecie stwierdziło, że jest to najważniejszy czynnik przy podejmowaniu decyzji o marce pieluch.

Następnie dla respondentów ważne było, aby pieluchy były dobrze dopasowane i wygodne w noszeniu (33 proc.), a także aby nosiły logo zaufanej marki oraz nie przeciekały (po 28 proc.).

grafika

Badanie "Nielsen Global Baby Care Survey” zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w dniach 23 lutego - 13 marca 2015 r. wśród użytkowników internetu w 60 krajach regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Ameryki Północnej, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat dokonali zakupu produktów do pielęgnacji dzieci. Przy doborze reprezentatywnej próby internautów w każdym kraju wykorzystano kryteria demograficzne (wiek, płeć). Do badania kwalifikowane są kraje o penetracji internetu na poziomie minimum 60%, lub takie gdzie populacja użytkowników internetu sięga powyżej 10 milionów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"