Sprzedaż ogółem "Polityki" w lipcu 2009 r.wyniosła 143 506 egz., czyli o 4 proc. mniej niż w analogicznymmiesiącu 2008 roku - wynika z danych Związku Kontroli DystrybucjiPrasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.
Tuż za "Polityką" uplasował się "GośćNiedzielny" (Wydawnictwo Kurii Metropolitalnej "GośćNiedzielny) ze sprzedażą ogółem na poziomie 127 534 egz. (wzrost o4 proc.).
Na trzecim miejscu znalazł się "NewsweekPolska" (Axel Springer Polska), który sprzedał się wilości 112 686 egz. (spadek o 7 proc.).
Wśród tygodników zamieszczających przedruki z prasypolskiej i zagranicznej liderem była "Angora" (WydawnictwoWesta-Druk Mirosław Kuliś), która w lipcu br. sprzedała się wilości 334 027 egz. (wzrost o 6 proc.).












