Ruszył serwis PAP Regiony przeznaczony dla mediów lokalnych

Polska Agencja Prasowa uruchomiła serwis PAP Regiony z myślą o mediach lokalnych, którego treści będzie udostępniać lokalnym i regionalnym redakcjom. W zamian ich wydawcom zaoferuje swoje depesze. - Do 200 serwisów regionalnych w wakacje trafiły umowy, sukcesywnie spływają po wakacjach. Do końca roku chcemy dopiąć umowy z 200 portalami regionalnymi z całej Polski - komentuje Wojciech Surmacz, prezes PAP dla Wirtualnemedia.pl.

Nikola Bochyńska
Nikola Bochyńska
Udostępnij artykuł:

Pisaliśmy już o tym, że Polska Agencja Prasowa pracuje nad serwisem z regionalnymi informacjami, który miałby działać w oparciu o niewielkie, lokalne portale z całego kraju. Projekt ruszył pod nazwą PAP Regiony, do współpracy w jego budowaniu zaproszono 200 serwisów z całej Polski.

Za powstanie serwisu z ramienia PAP odpowiada Agnieszka Ożadowicz. Od środy w zespole projektu jako redaktor pracuje także Marcin Mastalerz. Wcześniej był szefem działu „Wydarzenia”.

Na czym ma polegać współpraca pomiędzy Agencją a regionalnymi wydawcami? PAP będzie zamieszczać na swojej stronie internetowej fragmenty wybranych artykułów z niewielkich, miejskich i regionalnych serwisów, z którymi podpisze umowę oraz umieści w nich linki do oryginalnych treści, zamieszczonych w tym portalu. W zamian będzie dzielić się z wydawcami zyskami z reklam. Natomiast redakcje otrzymają możliwość darmowej publikacji 20-30 newsów dziennie z serwisu depeszowego PAP (standardowo dostęp do niego jest płatny dla wydawców).

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl prezes Wojciech Surmacz podkreślał, że PAP otwarta jest na ewentualne zgłoszenia kolejnych portali, które chciałyby dołączyć. – Do 200 serwisów regionalnych w wakacje trafiły umowy, sukcesywnie spływają po wakacjach. Do końca roku chcemy dopiąć umowy z 200 portalami regionalnymi z całej Polski – tłumaczy nam szef Polskiej Agencji Prasowej.

Wojciech Surmacz w piśmie do lokalnych redakcji, w którym zachęcał do współpracy pisał: - To dzięki Wam powstają w Polsce silne społeczności lokalne. Uważam, że ze względu na ten wyjątkowy charakter działalności, powinniście być wspierani przez instytucje z tak silnymi tradycjami, jak Polska Agencja Prasowa – podkreślał w dokumencie, do którego treści dotarliśmy.

Według szefa PAP „projekt ma też na celu podniesienie jakości informacji w polskich mediach”. Obecnie spółka podpisała umowę z 20 podmiotami.

Wojciech Surmacz jest prezesem PAP od stycznia ub.r., a od października ub.r. członkiem zarządu firmy jest Łukasz Świerżewski.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Odejście po dwóch dekadach. Zbigniew Parafianowicz żegna się z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

Odejście po dwóch dekadach. Zbigniew Parafianowicz żegna się z "Dziennikiem Gazetą Prawną"

PKO BP szuka platformy do monitoringu i moderacji treści w internecie

PKO BP szuka platformy do monitoringu i moderacji treści w internecie

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Były szef social mediów naTemat z nową pracą

Były szef social mediów naTemat z nową pracą

"New York Times" pozywa administrację Trumpa

"New York Times" pozywa administrację Trumpa

PepsiCo wkracza do świata F1 z Mercedesem

PepsiCo wkracza do świata F1 z Mercedesem