Serwisy blogowe: na czele Blogspot, w górę Wordpress i Tumblr, tracą WP i Onet

Zdecydowanie najpopularniejszym serwisem blogowym w Polsce jest należący do Google’a Blogspot. W skali roku dużo zyskały dwie inne globalne platformy: Wordpress i Tumblr, natomiast straciły Bloog.pl i Blog.Onet.pl.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Blogi prowadzone w domenie blogspot.com odwiedziło w listopadzie ub.r. 5,84 mln realnych użytkowników, czyli 30 proc. polskich internautów - wynika z danych z Megapanelu PBI/Gemius opracowanych przez Wirtualnemedia.pl. Drugi z serwisów blogowych Google’a - Blogger.com - zanotował 10 razy mniej real users - 540 tys.

Co piąty polski internauta zajrzał na blog działający na platformie Blox.pl (Grupa Gazeta.pl), a co mniej więcej siódmy - na blog w serwisach Bloog.pl (Grupa Wirtualna Polska - Orange), Wordpress.com i Blog.Onet.pl. Ponad milion użytkowników i prawie dwa razy odsłon mniej niż ten ostatni miał inny serwis blogowy Grupy Onet - Blog.pl.

W zestawieniu znalazły się też dwie platformy mikroblogowe: globalny Twitter, który notuje ostatnio rekordowo dużą odwiedzlność w Polsce (więcej na ten temat) i należący do Grupy o2 Pinger.pl. To właśnie na Pingerze przeciętny użytkownik spędził najwięcej czasu - mniej więcej dwa razy dłużej niż użytkownicy serwisów blogowych Onetu i Gazeta.pl, a prawie trzy razy dłużej niż odwiedzający Bloog.pl. Globalne witryny nie są objęte w Megapanelu audytem site-centric, więc nie wiadomo, ile odsłon wykonują i jak długo korzystają z nich polscy internauci. 

W ciągu roku stosunkowo najwięcej na odwiedzalności zyskały Blog.pl i Tumblr. Pierwszy w listopadzie ub.r. miał o 624 tys. użytkowników więcej niż w październiku 2011 (wzrost o 80 proc.), a drugi - 520 tys. więcej (wzrost o 76 proc.). Liczba real users Twittera wzrosła o 628 tys. (czyli o 52 proc.), a Wordpressa - o 680 tys. (35 proc.).

Z drugiej strony Bloog.pl zanotował 708 tys. użytkowników i 1,47 mln odsłon mniej niż rok wcześniej, a zasięg Blog.Onet.pl zmalał o jedną trzecią - serwis stracił 1,26 mln real users i 26,9 mln odsłon. Z kolei Pingerowi ubyło 145 tys. użytkowników i 480 mln odsłon. 

   

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

X notuje pierwszy wyraźny wzrost przychodów za kadencji Muska. Strata wciąż obciąża wyniki

X notuje pierwszy wyraźny wzrost przychodów za kadencji Muska. Strata wciąż obciąża wyniki

Pierwszy wzrost liczby abonentów płatnej telewizji od 2017 roku

Pierwszy wzrost liczby abonentów płatnej telewizji od 2017 roku

Influencerom spadają zasięgi. To skutek nowego prawa

Influencerom spadają zasięgi. To skutek nowego prawa

Zbigniew Parafianowicz w Wirtualnej Polsce. Koniec współpracy z Onetem

Zbigniew Parafianowicz w Wirtualnej Polsce. Koniec współpracy z Onetem

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami
Materiał reklamowy

CyberRescue pomoże klientom Banku Pekao uniknąć cyberoszustwa przed świętami

Lawina gróźb wobec dziennikarza "Wyborczej". Wiąże to z tekstem o Cenckiewiczu

Lawina gróźb wobec dziennikarza "Wyborczej". Wiąże to z tekstem o Cenckiewiczu